کد خبر:263150
پ
ذرت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

صدور رأی بدوی پرونده ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت از گمرک/ شرکت واردکننده تبرئه شد

سازمان تعزیرات حکومتی رای بدوی پرونده ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت از گمرک البرز را صادر کرد که بر این اساس شرکت واردکننده تبرئه شد.

سازمان تعزیرات حکومتی رای بدوی پرونده ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت از گمرک البرز را صادر کرد که بر این اساس شرکت واردکننده تبرئه شد.

 

*** پرونده ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت از گمرک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی به پرونده ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت از گمرک البرز رای بدوی را صادر کرده است.

بر این اساس درخصوص خرید، فروش،‌ حمل و نگهداری کالاهایی که موضوع قاچاق قرار می‌گیرند به صورت تجاری خارج از ضوابط تعینی دولت، رای برائت صادر شده است.

شایان ذکر است، نوحی مدیر کل پیشین گمرک البرز گفته بود، آن چه در خصوص عدم ثبت محموله در بازارگاه مطرح شده نیز، مشکل از عدم ارائه دسترسی به شرکت مذکور در این سامانه از سوی وزارت جهاد بوده که دسترسی به سامانه بازارگاه را که از وظایف حوزه‌های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی است تا تاریخ ۲۴ آبان‌ماه به این شرکت داده نشده و اولین خرید آن شرکت در سامانه بازارگاه که یک سامانه عرضه و تقاضا است در دهم آذرماه یعنی پنج ماه بعد، صورت گرفته است و همین عدم دسترسی موجب بروز مشکلات و ابهامات در اجرای امور شده است.

با این اوصاف ترخیص درصدی محموله مذکور برای استمرار فعالیت واحد تولیدی و ممانعت از توقف خط تولید و بحران کارگری بوده که تایید اقدام گمرک توسط همه واحدهای نظارتی استان از جمله بازرسی استان طی نامه‌های شماره ۲۲۲۱۸۲/۴۹ مورخ ۱۷ آبان‌ماه ۹۹ و ۲۴۸۶۹۷/۴۹ مورخ ۱۲ آذرماه ۹۹ تاکید شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول