کد خبر:263335
پ
معدن
آمار وزارت صنعت:

افزایش مجوزهای معدنی در ۱۰ ماهه ۹۹

آمار وزارت صنعت، در دوره ۱۰ ماهه سال جاری در زمینه اکتشاف، گواهی کشف و مجوزهای معدنی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، افزایش نشان می‌دهد.

آمار وزارت صنعت، در دوره ۱۰ ماهه سال جاری در زمینه اکتشاف، گواهی کشف و مجوزهای معدنی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، افزایش نشان می‌دهد.

 

*** افزایش مجوزهای معدنی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه جداول آماری وزارتخانه یاد شده، حاکی است:

سال جاری در دوره ۱۰ ماهه تعداد پروانه اکتشاف صادر شده به رقم ۷۸۴ فقره رسید که در مقایسه با ۷۷۰ فقره صادر شده دوره مشابه سال ۹۸ رشد ۱.۸ درصدی دارد.

همچنین در دوره این گزارش تعداد ۴۲۵ فقره گواهی کشف صادر شده که نسبت به ۴۲۱ فقره گواهی صادر شده در ۱۰ ماهه ابتدایی ۹۸ افزایش یک درصدی را نشان می دهد.

علاوه براین پروانه بهره‌برداری صادر شده در ۱۰ ماهه ۹۹ به رقم ۵۱۲ فقره رسید که در مقایسه با ۴۸۶ فقره در دوره مشابه سال ۹۹رشد ۵.۳ درصدی دارد.

هزینه عملیات اکتشاف نیز در ۱۰ ماهه سال ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال ۹۸ افزایش ۱۰ درصدی را ثبت کرد که گویای میل بیشتر به سرمایه‌گذاری در این بخش دارد.

براساس آمار مورد بررسی در سال ۹۹ هزینه عملیات اکتشاف در دوره مورد بررسی به رقم ۱۰۱۹ میلیارد ریال رسید که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ با رقم ۹۲۷ میلیارد ریال افزایش یافته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کلیات اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد

دولت هرچه سریعتر پرونده‌های بازگشت ارز صادراتی را تعیین تکلیف کند

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا

 

 

 

*** افزایش شمار پروانه‌های بهره‌برداری معدنی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمارهای ۹ ماهه سال ۹۹ حاکی است تعداد ۷۰۱ فقره پروانه اکتشاف معدن صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که ۶۶۹ فقره بود، رشد ۴.۸ درصدی داشت.

همچنین ۹ ماهه ۹۹ تعداد ۳۶۷ فقره گواهی کشف صادر شد و افزایش ۱.۴ درصدی در مقایسه با ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۸ ثبت شد که رقم ۳۶۲ فقره بود.

شمار پروانه‌های بهره‌برداری معدنی در ۹ ماهه سال جاری به رقم ۴۶۲ فقره رسید که با توجه به میزان ۴۴۵ فقره در دوره مشابه سال ۹۸ ، افزایش ۳.۸ درصدی را نشان داد.

 

 

انتهای پیام/// 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول