کد خبر:262951
پ
بانک‌ مرکزی
بر اساس آمار بانک مرکزی:

بانک‌ها در ۸ ماهه سال جاری چقدر تسهیلات دادند؟

آمارهای بانک مرکزی بیانگر افزایش ۴۱.۶ درصدی مانده سپرده‌ها و ۴۶.۸ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان آبان‌ماه ۹۹ نسبت به مقطع مشابه سال ۹۸ است.

آمارهای بانک مرکزی بیانگر افزایش ۴۱.۶ درصدی مانده سپرده‌ها و ۴۶.۸ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان آبان‌ماه ۹۹ نسبت به مقطع مشابه سال ۹۸ است.

 

*** بانک‌ها در ۸ ماهه سال جاری چقدر وام دادند؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ‌گزارش وضع کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر ۳۳۳۲۳٫۵ هزار میلیارد ریال گردیده است که نسبت به مقطع مشابه سال ۹۸، مقدار ۱۰۰۸۱ هزار میلیارد ریال (۴۱٫۶ درصد) و نسبت به پایان سال ۹۸ معادل ۷۱۶۰٫۶ هزار میلیارد ریال (۲۶٫۴ درصد) افزایش نشان می‌دهد.

بالاترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده ۱۸۵۷۲٫۹ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۸۴٫۸ هزار میلیارد ریال است.

مانده کل تسهیلات بالغ بر ۲۵۱۳۷٫۷ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۸۰۰۹٫۱ هزار میلیارد ریال (۴۶٫۸ درصد) و نسبت به پایان سال قبل ۵۷۸۱٫۹ هزار میلیارد ریال (۲۹٫۹ درصد) افزایش داشته است.

بیش‌ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۶۱۸۰٫۹ هزار میلیارد ریال و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۸۴٫۳ هزار میلیارد ریال است.

 

وام

 

شایان ذکر است که نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱٫۳ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال ۹۸ و پایان سال ۹۸، به ترتیب ۲٫۵ و ۱٫۹ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

نسبت مذکور در استان تهران ۹۵٫۶ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۲ درصد است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تدوین ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه و شهرسازی

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا

هدفگذاری برای افزایش سهم بار در شبکه ریلی به ۱۰۰ میلیون تن در سال

 

 

*** دلیل بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در تهران چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی اعلام کرده است که یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آن‌ها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

 

وام

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول