کد خبر:263106
پ
گوشت
رییس انجمن صنفی گاوداران:

گوشت برزیلی، گران‌تر از گوشت داخلی/ دام زیادی روی دست گاوداران مانده است

رییس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه دام زیادی روی دست گاوداران مانده است از گران‌تر بودن گوشت برزیلی از گوشت داخلی خبر داد.

رییس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه دام زیادی روی دست گاوداران مانده است از گران‌تر بودن گوشت برزیلی از گوشت داخلی خبر داد.

 

*** دلیل این تبعیض چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مقدسی در رسانه ملی با بیان اینکه دام زیادی روی دست گاوداران مانده است، بیان کرد:

هم اکنون ۳۳ هزار راس گاو آماده کشتار در واحدهای دامی موجود است اما نه اجازه می‌دهند که آن را صادر کنیم و نه شرکت پشتیبانی امور دام به قیمت گوشت گرم وارداتی آن را از ما می‌‌خرد.

ما حاضریم گوشت گرم درجه یک تولید داخل را با همان مشخصات گوشت برزیلی به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل بدهیم اما ستاد تنظیم بازار چنین اجازه‌ای نمی دهد.

طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار هر کیلو گوشت گاو از منابع داخل باید به نرخ ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری شود اما از منابع خارجی هر کیلو گوشت منجمد را ۱۲۰ هزار تومان خریداری می کنند.

دلیل این تبعیض چیست؟

 

اخبار مهم صنایع:

کلیات اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد

دولت هرچه سریعتر پرونده‌های بازگشت ارز صادراتی را تعیین تکلیف کند

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا

 

 

 

*** تحویل گوشت گرم کیلویی ۱۰۵ هزار تومان به پشتیبانی امور دام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس انجمن صنفی گاوداران در پایان با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، به منظور ذخیره سازی، گوشت یخی برزیلی را کیلویی ۳۸ هزار تومان گران تر از گوشت تازه دامداران می‌خرد.

طی جلسه‌ای که با ستاد تنظیم بازار داشتیم، اعلام کردیم که حاضریم گوشت گرم را کیلویی ۱۰۵ هزار تومان به پشتیبانی امور دام تحویل بدهیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول