کد خبر:262946
پ
امضا تفاهم‌نامه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

توسعه زیرساخت ارتباطی کنتورهای هوشمند و اینترنت اشیاء کلید خورد

تفاهم‌نامه همکاری میان توزیع برق تهران بزرگ و شرکت خدمات ارتباطی رایتل با هدف توسعه زیرساخت ارتباطی کنتورهای هوشمند و اینترنت اشیا در پایتخت به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری میان توزیع برق تهران بزرگ و شرکت خدمات ارتباطی رایتل با هدف توسعه زیرساخت ارتباطی کنتورهای هوشمند و اینترنت اشیا در پایتخت به امضا رسید.

 

*** توسعه زیرساخت ارتباطی اینترنت اشیاء

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به نقل از پژواک، در حاشیه سومین رویداد هفته ایران دیجیتال و ششمین نمایشگاه اینترنت اشیا ایران، تفاهم‌نامه همکاری میان توزیع برق تهران بزرگ و شرکت خدمات ارتباطی رایتل و با حضور وزیر ارتباطات و معاون هماهنگی توزیع توانیر مبادله شد.

در قالب این تفاهم‌نامه، تعداد حداکثر ۵۰ هزار نقطه در مناطق تحت پوشش توزیع تهران بزرگ مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء (IOT) به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تدوین ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه و شهرسازی

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا

هدفگذاری برای افزایش سهم بار در شبکه ریلی به ۱۰۰ میلیون تن در سال

 

 

*** هوشمندسازی کنتورهای برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق اعلام توانیر، این تفاهم‌نامه با محور تامین شبکه ارتباطی مورد نیاز ارائه خدمات کنترل مستقیم بار (DLC) و هوشمندسازی کنتورهای برق و با هدف قرائت کنتورهای مشترکین از راه دور توزیع تهران بزرگ، بر بستر شبکه پیشرفته مخابراتی رایتل مبتنی بر روش‌های مختلف ارتباطی (از قبیل روش‌های مبتنی بر سیمکارت و یا سایر روش‌های ارتباطی) و بر بستر تکنولوژی‌های مختلف ارتباطی مانند ۳G/۴G، NB-IOT، LTE-M، ۵G، LoRa و… به امضای طرفین رسید.

این تفاهم‌نامه هیچگونه انحصاری برای شرکت رایتل ایجاد نخواهد کرد و توزیع تهران بزرگ همچنان مجاز به دریافت خدمات از سایر اپراتوهای مخابراتی خواهد بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول