کد خبر:263071
پ
محمد اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

آمادگی وزارت راه برای سفرهای نوروزی

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی وزارتخانه متبوع خود برای سفرهای نوروزی خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی وزارتخانه متبوع خود برای سفرهای نوروزی خبر داد.

 

*** آمادگی وزارت راه برای سفرهای نوروزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اظهار کرد:

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری در حال تهیه و آماده‌سازی مقدمات مربوط به سفرهای نوروزی هستند، اما در اجرا، تابع مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

 

وی در ادامه افزود:

پیش‌بینی می‌کنیم در صورت مجاز بودن سفرها در ایام نوروز، مردم بیش از گذشته از وسایل حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده کنند و به همین دلیل، از هم اکنون آمادگی انجام سفرهای نوروزی را در دستگاه‌های تابعه ایجاد کرده‌ایم.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا متولی اعلام مجاز بودن یا نبودن سفرها در ایام تعطیلات نوروزی هستند و ما آمادگی کامل داریم در تعامل و همکاری با این دستگاه‌ها، مصوبات ستاد را اجرا کنیم، اما نباید به دلیل احتمال لغو سفرهای نوروزی، دستگاه‌های اجرایی وابسته آمادگی این امر را نداشته باشند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تدوین ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه و شهرسازی

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا

هدفگذاری برای افزایش سهم بار در شبکه ریلی به ۱۰۰ میلیون تن در سال

 

 

*** طرح‌های نوروزی سازمان راهداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه وشهرسازی در پایان با بیان این که نوسازی روکش آسفالت، خط کشی و نصب علائم هشدار دهنده بویژه در نقاط حادثه خیز و پر خطر از اولویت‌های طرح‌های نوروزی سازمان راهداری است، اظهار داشت:

با همکاری پلیس راه نیروی انتظامی ۲۵۱ نقطه حادثه خیز در جاده‌های کشور شناسایی شد که ۲۰۰ نقطه آن حذف و اصلاح شده است و برای رفع دیگر نقاط حادثه خیز در حال فعالیت هستیم.

بیشتر نقاط حادثه خیز باقی مانده از نوعی هستند که نیازمند ساخت تقاطع‌های غیر هم‌سطح هستند و در نزدیکی شهرها واقع شده اند که قرار است ضمن اقدام به آشکار سازی این نقاط، هرچقدر که در تأمین مالی پروژه‌ها موفق بودیم و توانستیم اعتبار جذب کنیم، این تقاطع‌های غیر هم‌سطح را هم احداث کنیم.

با این وجود همچنان سهم عوامل انسانی در تصادفات بالای ۸۰ درصد است و عواملی، چون بی توجهی به روبرو یا خواب آلودگی راننده جز عواملی هستند که بیشترین تصادفات منجر به تلفات را رقم می‌زنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول