کد خبر:262922
پ
سیب
بر اساس تصمیم تنظیم بازار:

عرضه مستقیم سیب درختی در استان‌های مصرف‌کننده

بر اساس تصمیم تنظیم بازار، برای کنترل قیمت و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت سیب درختی، این محصول در استان‌‌های مصرف‌کننده، عرضه مستقیم می‌شود.

بر اساس تصمیم تنظیم بازار، برای کنترل قیمت و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت سیب درختی، این محصول در استان‌‌های مصرف‌کننده، عرضه مستقیم می‌شود.

 

*** عرضه مستقیم سیب درختی در استان‌های مصرف‌کننده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بعد از افزایش قیمت‌های عجیب و غریب در بازار میوه حتی محصولاتی که تولید بالایی مانند سیب و پرتقال دارند، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان به موضوع ورود کرده و طرح عرضه مستقیم س‍یب درختی تولیدی استان‌های تولیدکننده در استان‌های مصرف‌کننده را ارائه کردند.

در مصوبه تنظیم بازار درباره گزارش رصد و پایش وضعیت بازار و بررسی آخرین تغییرات قیمت کالاهای اساسی و ضروری و پیشنهادات لازم برای کنترل و جلوگیری از افزایش غیر متعارف قیمت‌ها آمده است.

گزارش سازمان حمایت در خصوص تغییرات افزایشی قیمت سیب درختی علی رغم اعلام افزایش تولید آن در استان‌های قطب تولید توسط وزارت جهاد کشاورزی در جلسه طرح و مقرر گردید کارگروه‌های تنظیم بازار سراسر کشور با اختصاص جایگاه عرضه مستقیم سیب و پرتقال و یا سایر محصولات کشاورزی در میادین میوه و تره بار و هماهنگی با استان‌های تامین کننده با محوریت وزارت جهاد کشاورزی اقدام نمایند تا ضمن عرضه میوه مازاد بر نیاز استان‌های تولیدکننده بازار استان‌های مصرف‌کننده مقصد تعدیل گردد.

شایان ذکر است، بر اساس مشاهدات میدانی، سی‍ب درختی در خرده فروشی‌های تهران با قیمتی در حدود ۲۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول