کد خبر:262904
پ
سعید ترکمان
رئیس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران:

ضرورت ایجاد کارخانه نوآوری در صنعت پلیمر

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران بر ضرورت ایجاد کارخانه نوآوری در صنعت پلیمر تاکید کرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران بر ضرورت ایجاد کارخانه نوآوری در این حوزه تاکید کرد.

 

*** ۱۳۰ واحد صنعتی موفق به دریافت گواهی تحقیق و توسعه شدند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید ترکمان در سومین همایش نوآوری در صنعت پلیمر با بیان اینکه تمرکز بر پژوهش از موضوعاتی است که کمتر در صنعت به آن پرداخته شده است، اظهار کرد:

از ۳۵۰۰ واحد صنعتی پروانه‌دار، متاسفانه فقط ۱۳۰ واحد گواهی تحقیق و توسعه دریافت کرده‌اند که بسیاری از آنها نیز تمدید نشده است، این در حالی است که بیش از ۵۰ درصد شرکت‌ها در حوزه پلیمر مجبور بوده‌اند که نوآوری داشته باشند.

 

*** رتبه ایران در اجرای نوآوری میان سایر کشورها 

 

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران با بیان اینکه در جهان شاهد آن هستیم که طول عمر شرکت‌ها به ۱۸ سال رسیده است، به این معنی که اگر واحدی تا ۱۸ سال نوآوری نداشته باشد، از چرخه تولید خارج خواهد شد، افزود:

در کشور ما در صنعت پلیمر، شرکت‌هایی که بیش از ۶۰ سال سابقه دارند، به دلیل دست و پنجه نرم کردن با مشکلات روزمره نتوانسته‌اند به نوآوری بپردازند.

ایران در شاخص نوآوری در رتبه ۶۷ قرار داشته است، اما در حوزه خلق نوآوری رتبه ۹۰ را دارد که بیشتر به تحریم‌ها مربوط می‌شود.

نکته جالب این است که از ۱۳۱ کشور در اجرای نوآوری رتبه ۵۰ را دارد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تدوین ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه و شهرسازی

جزئیات ۶ مصوبه جدید برای تسریع در ترخیص کالا

هدفگذاری برای افزایش سهم بار در شبکه ریلی به ۱۰۰ میلیون تن در سال

 

 

*** محبوب‌ترین نوآوری‌ها در صنعت پلیمر

 

وی محبوب‌ترین نوآوری‌ها در صنعت پلیمر را بازیافت، پایداری و کاهش ضایعات، پلاستیک‌های مورد استفاده در خودرو، اتوماسیون در پلاستیک‌ها و پلاستیک‌های زیستی دانست و عنوان کرد:

میزان ثبت اختراع در صنعت پلیمر به ۱۱۵۷ عدد می‌رسد و در زمینه صرف پلاستیک به ۳۶۰ مورد می‌رسد و این موضوع نشان می‌دهد که به دلیل عدم توجه لازم بسیاری از این اختراع‌ها ثبت نمی‌شوند.

 

*** کارخانه نوآوری با صرف موضوع پلاستیک در کشور وجود ندارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران در پایان بر ضرورت ایجاد کارخانه نوآوری در صنعت پلیمر تاکید کرد و اظهار داشت:

کارخانه نوآوری با صرف موضوع پلاستیک در کشور وجود ندارد، این در حالی است که بسیاری از واحدهای برتر جهان در کارخانه‌های نوآوری حضور دارند.

در صنعت پلیمر، متاسفانه بین صنعت‌گر و استارت آپ‌ها بی اعتمادی وجود دارد و از نظر فضای ذهنی نتوانسته‌اند با هم هماهنگ شوند.

از این رو انجمن ملی صنایع پلیمر، همکاری‌هایی را با کارخانه نوآوری آزادی آغاز کرده است و یکی از انجمن‌های عضو انجمن ملی مجمع خود را در این کارخانه برگزار خواهد کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول