کد خبر:262521
پ
نهاده دامی
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه دام معاونت وزارت جهاد:

گام مهم وزارت جهاد برای کاهش تخلفات در توزیع نهاده‌های دامی

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه دام معاونت وزارت جهاد، گام مهم این وزارتخانه برای کاهش تخلفات در توزیع نهاده‌های دامی را تشریح کرد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه دام معاونت وزارت جهاد، گام مهم این وزارتخانه برای کاهش تخلفات در توزیع نهاده‌های دامی را تشریح کرد.

 

*** گامی برای کاهش تخلفات در توزیع نهاده‌های دامی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد مشیرغفاری با بیان اینکه تخصیص سهمیه نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه بر اساس میزان عرضه، نوع فعالیت پرورشی، آمار جمعیت دام و طیور و شاخص‌های فنی تغذیه‌ای انجام می‌پذیرد، اظهار داشت:

به طور طبیعی نهاده‌ها به برخی واحدهای تولیدی کمتر از ۱۰ تن تخصیص می‌یابد که به منظور تسهیل در فرآیند خرید و حمل این‌گونه محموله‌ها از مبادی ورودی این امکان در سامانه فراهم شده که ذینفعان از طریق تشکل مربوطه و در قالب خرید به صورت پکیج (مجموع ن‍هاده‌های تخصیصی چند واحد تولیدی) نسبت به خرید و حمل سهمیه تخصیصی خود اقدام کنند.

 

وی در ادامه، بیان کرد:

به منظور ایجاد تناسب بیشتر بین میزان خرید و تناژ محموله‌های ارسالی از بنادر کشور، شاخص‌های سرک (۱۰ درصد) و کسری (۵۰۰ کیلوگرم) برای هر کامیون در سامانه بازارگاه تعریف شده است و بیشتر از این ارقام قابل ثبت در سامانه نیست ضمن اینکه فروشندگان نهاده‌های دامی موظف به رعایت آن هستند.

چون بار کامیون ۱۵ تنی با لودر درون کامیون ریخته می‌شود اگر از ۱۰ درصد این ۱۵ تن بیشتر بار بزند یا بیش از ۵۰۰ کیلوگرم کسری داشته باشد تا تعیین تکلیف، قابل تسویه در سامانه بازارگاه نخواهد بود و این اقدام به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی انجام شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** تعهدنامه کارخانه‌ها خوراک آماده، تهیه شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه دام معاونت وزارت جهاد در پایان با بیان اینکه در فاز اول امکان تخصیص نهاده‌ها به کارخانه‌ها خوراک طیور مهیا شده است، تصریح کرد:

ظرف چند روز آینده ن‍هاده برای این واحدها در سامانه بازارگاه به صورت تنخواه بارگذاری می‌شود،

در راستای توسعه تولید و مصرف کنسانتره دامی، تاکنون در چند مرحله سهمیه نهاده‌های دامی (جو، ذرت و کنجاله سویا) برای تولید کنسانتره مورد نیاز دامداران روستایی و عشایری به سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها اختصاص یافته است.

پس از تخصیص سهمیه نهاده‌ها به کارخانه‌ها خوراک طیور، محصول نهایی با نظارت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان از طریق تشکل‌های مربوطه بین مرغداران با قیمت‌های مصوب توزیع می‌شود.

برای کارخانه‌ها تعهدنامه‌ای توسط واحد حقوقی وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است که به بانک کشاورزی ارسال می‌شود تا به وسیله بانک در سامانه بارگذاری و با تکمیل این تعهدنامه توسط کارخانه‌ها، کار نهایی می‌شود.

مهر

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول