کد خبر:262678
پ
اتاق بازرگانی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

قانون اتاق بازرگانی ایران اصلاح می‌شود

طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی از سوی کمیته مشترک میان اتاق ایران، مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیته بازرگانی کمیسیون اقتصادی و نمایندگان وزارت صنعت، اصلاح و تکمیل خواهد شد.

طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی از سوی کمیته مشترک میان اتاق ایران، مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیته بازرگانی کمیسیون اقتصادی و نمایندگان وزارت صنعت، اصلاح و تکمیل خواهد شد.

 

***  ارائه درخواست اصلاح قانون فعلی اتاق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیشنهاد اصلاح قانون اتاق بازرگانی از سوی تعدادی از نمایندگان به طرح تبدیل شده است اما نمایندگان بخش ‌خصوصی در اتاق ایران، مدت‌ها است که درخواست اصلاح قانون فعلی اتاق که در سال ۶۹ به تصویب رسیده است، را ارائه داده‌اند.

در نشست ۲۷ بهمن ماه کمیسیون اقتصادی نیز به پیشنهاد رئیس اتاق ایران، طرح اصلاح این قانون در دستور کار قرار گرفت.

تمامی اظهار نظرکنندگان در این جلسه، بر ضرورت تقویت اتاق ایران به عنوان پرسابقه‌ترین و بزرگترین نماینده بخش خصوصی و حفظ هویت مستقل اتاق تاکید کردند.

بر اساس تصمیم کمیسیون اقتصادی مجلس، وظیفه بررسی جزئیات اصلاحیه قانون اتاق بازرگانی و تکمیل آن، به کارگروهی مشترک سپرده شد که اعضای آن را نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران، کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت، تشکیل می‌دهند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

۳ علت گرانی سیمان

احتمال بررسی لایحه اصلاحی بودجه در ۲۹ بهمن ماه

کمیته دستمزد امروز برگزار می‌شود

 

 

*** هدف از تصویب کلیات اصلاح قانون اتاق بازرگانی

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره هدف از تصویب کلیات اصلاح قانون اتاق بازرگانی، اظهار کرد:

ارتقا توانمندی‌های بخش خصوصی و رفع ضعف‌های موجود است، لذا تمامی مواد طرح فعلی و همچنین پیشنهادهای آتی با این معیار سنجیده می‌شود.

مقرر شد جزئیات طرح پس از بررسی در کمیته بازرگانی کمیسیون اقتصادی در ابتدای سال ۱۴۰۰، در کمیسیون اقتصادی رسیدگی شود.

 

*** حاضرین نشست طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قانون فعلی اتاق بازرگانی در سال ۶۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در سال ۷۰ با تائید شورای نگهبان اجرایی شد.

معادن و کشاورزی ایران، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشستی که با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، محمد قاسمی رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق ایران و سید جواد زمانی معاون حقوقی و امور مجلس اتاق ایران برگزار شد، طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی را بررسی کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول