کد خبر:262785
پ
مجلس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

اصلاحیه ۷ برگی لایحه بودجه ۱۴۰۰ منتشر شد

اصلاحیه ۷ برگی لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی دولت به مجلس ارائه شده است که بر این اساس در ۹ تبصره از ماده واحده بودجه تغییراتی اعمال شده است.

اصلاحیه ۷ برگی لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی دولت به مجلس ارائه شده است که بر این اساس در ۹ تبصره از ماده واحده بودجه تغییراتی اعمال شده است.

 

*** کلیات لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در متن لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ که در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده شده است، در قسمت ماده واحده آمده است، بود‌جه ۱۴۰۰ از حیث منابع و مصارف بالغ بر ۲۴ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۵۶۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال (تقریباً ۲۴۵۰ هزار میلیارد تومان) است.

همچنین منابع عمومی بود‌جه ۸۵۴ هزار میلیارد تومان لحاظ شده است.

درآمد اختصاصی دستگاه‌ها نیز نزدیک ۸۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

بر اساس اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰، جمع کل مصارف بود‌جه به ۸۵۴.۶ هزار میلیارد تومان تغییر کرده است، در ابتدا مصارف بودجه ۸۴۱ هزار میلیارد تومان بود که بعد از نامه رئیس جمهور به مجلس این رقم به ۸۵۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته بود، اما با اصلاحات انجام‌شده این رقم حدود ۴۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.

اعتبارات هزینه‌ای در ابتدا ۶۳۷ هزار میلیارد تومان بود که در لایحه اصلاحی به ۶۵۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته که بر این اساس رشد ۱۵ درصدی را شاهد بوده است و اعتبارات هزینه‌ای ملی و استانی ۵۵۶ هزار میلیارد تومان بوده و ۱۰ درصد رشد کرده و ردیف‌های متفرقه نیز ۹۶ هزار میلیارد تومان لحاظ شده که رشد ۵ درصدی داشته است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

عرضه مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد برق تا پایان بهمن‌ماه

آمادگی گمرک ایران برای ساماندهی کالاهای تجاری در مرز دوغارون

تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۸۳ شناور

 

 

*** سایر تغیرات اعمال شده در لایحه اصلاحی بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان به ۱۰۹ هزار میلیارد تومان تغییر کرده است که این فصل شاهد افزایش ۴.۸ درصدی بوده است، همچنین مجموع اعتبارات تملک سرمایه‌ای ملی نیز ۴۵ هزار میلیارد تومان و اعتبارات سرمایه‌ای استانی ۱۷.۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

اعتبارات تملک دارایی ملی نیز از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به ۹۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است، بر این اساس بازپرداخت اصل اوراق اسلامی از ۸۰ هزار میلیارد تومان به ۷۰ هزار میلیارد تومان تنزل یافته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول