کد خبر:262609
پ
برات قبادیان
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت:

استخراج ۹۳۷ پروژه برای رفع نیازهای ثبت شده از سوی بنگاه‌ها در سامانه تاپ

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت از استخراج ۹۳۷ پروژه برای رفع نیازهای ثبت شده از سوی بنگاه‌ها در سامانه تاپ خبر داد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت از استخراج ۹۳۷ پروژه برای رفع نیازهای ثبت شده از سوی بنگاه‌ها در سامانه تاپ خبر داد.

 

*** طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برات قبادیان در خصوص طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار، اظهار کرد:

طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تا‌پ) با هدف بهره‌برداری بهینه از ظرفیت بنگاه‌های تولیدی و خدماتی و به‌کارگیری توانمندی‌های دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فارغ التحصیلان مشمول نظام وظیفه سربازی در رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه آن‌ها تعریف شده است.

بیش از چهار هزار نیاز تا نیمه نخست سال ۹۹ از سوی بنگاه‌ها در سامانه تاپ ثبت شده که این نیازها با تکیه بر توان تخصصی ارزیابی و در نهایت ۹۳۷ پروژه معتبر استخراج شد.

 

وی ‌در ادامه افزود:

سامانه‌ای برای صرفه‌جویی در زمان، تسهیل تعاملات، ارزیابی و نظارت در قالب طرح تاپ ایجاد شده و متقاضیان طرف عرضه و تقاضا و ارکان سیاست‌گذار، برنامه‌ریز و ناظر با سطوح مختلف دسترسی از آن استفاده می کنند.

این سامانه با آدرس www.iranetop.ir قابل دسترسی است و در قالب آن مکانیزم دریافت، طبقه‌بندی، پردازش، رصد و پایش داده‌های دو سطح طرف تقاضا و طرف عرضه انجام می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** ثبت پروژه در سامانه تاپ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت در پایان با بیان این که نیازها در طول دوران بهره‌برداری از سامانه تا‌پ جمع‌آوری شده و طبقه‌بندی این نیازها برای نخستین بار انجام می‌شود، اظهار کرد:

بنگاه‌های صنعتی و معدنی برای استفاده از ظرفیت طرح تاپ، آن دسته از نیازهای پژوهشی خود را که قابلیت طرح در فضای دانشگاهی کشور دارد در این سامانه ثبت کرده‌اند و این روند همچنان در جریان است.

استان‌های اصفهان، البرز، هرمزگان و خوزستان بیشترین پروژه‌های ثبتی را دارند و بیشترین پروژه‌ها در رشته‌های مکانیک، مدیریت و آمار، معدن، برق و متالورژی تعریف شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول