کد خبر:262504
پ
ایرن-و-سوریه
مدیر کل تزانزیت وزارت راه و شهرسازی:

آخرین وضع روابط تجاری با سوریه/ مشکلات ترانزیت حل شده است

مدیرکل تزانزیت وزارت راه و شهرسازی، جزئیات آخرین وضع روابط تجاری با سوریه را تشریح کرد.

مدیرکل تزانزیت وزارت راه و شهرسازی، جزئیات آخرین وضع روابط تجاری با سوریه را تشریح کرد.

 

*** مشکل روادید با آذربایجان حل شده است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امین ترفع در خصوص مشکلات و محدودیت‌های ترانزیتی که در اثر کرونا با کشورها به وجود آمده بود، حل شده است، اظهار داشت:

فقط با ترکمستان هنوز تبادلات ترانزیتی از طریق تبادل تریلر انجام می‌شود، البته در همه کشورها تبادل کالا هنوز سخت است و محدودیت‌های موردی وجود دارد اما ممنوعیت و محدودیت جدی وجود ندارد.

گرجستان، اتباع ایرانی را راه نمی‌داد اما با رایزنی سفارتخانه و وزارت امور خارجه، این محدودیت لغو شود، مشکل روادید با آذربایجان نیز حل شده است.

 

وی در مورد کنوانسیون تیر، تصریح کرد:

هر کشوری که به این کنوانسیون بپیوندد، با رعایت الزامات کنوانسیون، آزادی ترانزیت داشته و درهای کشور عملاً باز می‌شود، عراق نیز این اراده را دارد که به کنوانسیون ملحق شود اما هنوز مراحل قانون‌گذاری در مورد تیر در عراق به صورت کامل اجرا نشده است.

قبلاً کامیون‌های ترانزیتی ایرانی وارد عراق می‌شدند منتهی در حال حاضر عراق شروع به عملیات اجرایی‌سازی کنوانسیون تیر کرده و برخی مرزهای خود را به عنوان مرز تیر اعلام کرده است که نشان می‌دهد اراده لازم را دارد که کنوانسیون تیر را به طور کامل اجرا کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** آیا زمینه برای توسعه ترانزیت با سوریه وجود دارد؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل تزانزیت وزارت راه و شهرسازی در پایان در مورد تجارت با سوریه و اینکه آیا زمینه برای توسعه ترانزیت با این کشور وجود دارد یا خیر، اظهار داشت:

تسهیلات حمل و نقلی تابعی از تقاضای تجاری است، حتماً اگر تقاضای تجاری مستمری برای هر مسیری وجود داشته باشد آن مسیر از نظر حمل و نقل، تجاری می‌شود، بنابراین هر چه ظرفیت ارتباط تجاری با سوریه افزایش یابد هیچ محدودیتی برای افزایش خطوط تجاری نیز وجود نخواهد داشت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول