کد خبر:262151
پ
تسهیلات
براساس آمارهای وزارت صنعت:

پرداخت ۱۰۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در ۱۰ ماهه ۹۹

براساس آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۱۰۱ هزار و ۹۴۱ میلیارد ریال تسهیلات در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شد.

براساس آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۱۰۱ هزار و ۹۴۱ میلیارد ریال تسهیلات در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شد.

 

*** پرداخت تسهیلات رونق تولید 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مطابق آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه بیش از ۱۰۱ هزار و ۹۴۱ میلیارد ریال تسهیلات در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شد.

این میزان تس‍هیلات به سه ‌هزار و ۴۳۹ واحد تولیدی پرداخت شده است، برای دریافت این تس‍هیلات تعداد ۱۳ هزار و ۴۴ نفر ثبت‌نام کرده بودند که هفت هزار و ۸۴۵ نفر از آنان به بانک معرفی شده بودند.

بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی، در قالب پروژه رونق تولید می توانند از تسهیلات استفاده کنند.

 

*** تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه

 

در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۶۶ هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

برای دریافت این تس‍هیلات ۲ هزار و ۷۰۱ نفر ثبت‌نام انجام شد و یک‌هزار و ۲۴۵ نفر به بانک‌ها معرفی شدند، اما در نهایت تسهیلات یاد شده به یک‌هزار و ۸۰ نفر پرداخت شد.

 از ابتدای اسفند ۹۷ تا پایان دی‌ماه سال جاری نیز مبلغ ۸۲ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال تس‍هیلات به یک‌هزار و ۳۸۵ واحد در قالب تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

برنامه تولید و اشتغال (موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور) از اسفندماه ۹۷ پس از انعقاد تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه مشترک وزارت صنعت با سازمان برنامه و بودجه کل کشور، ابلاغ دستورالعمل‌های اجرایی مربوطه، انعقاد قرارداد عاملیت با بانک‌ها و پیاده‌سازی فرآیند اعطای تسهیلات از طریق سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت وارد فاز اجرایی شد.

سقف منابع مورد نیاز این برنامه ۲۰۱ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال تعیین شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** ثبت درخواست متقاضیان تس‍هیلات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صندوق توسعه ملی به همین منظور تاکنون در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به میزان ۵۵ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال نزد بانک‌های عامل طرف قرارداد سپرده‌گذاری کرده که در تلفیق با منابع داخلی بانک‌ها (۵۰ درصد منابع صندوق و ۵۰ درصد منابع بانک‌ها)، منابع ایجاد شده برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به مبلغ ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

پس از ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه ذکر شده توسط وزارت صنعت کمیته‌های بررسی و کارگروه‌های استانی تشکیل و اقدام‌های لازم به منظور ثبت درخواست متقاضیان تس‍هیلات و بررسی و معرفی واجدان شرایط به بانک‌های عامل در دستور کار قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول