کد خبر:262158
پ
محمداسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

مشکل ورود کامیون‌های ترانزیت ایرانی به گرجستان حل شد

وزیر راه و شهرسازی از رفع مشکل ورود کامیون‌های ترانزیتی ایرانی به گرجستان با رایزنی‌ها خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از رفع مشکل ورود کامیون‌های ترانزیتی ایرانی به گرجستان با رایزنی‌ها خبر داد.

 

*** ورود کامیون‌های ترانزیتی به کشور گرجستان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در حاشیه نشست با هیئت رئیسه اتاق ایران و اعضای اتاق مشترک ایران و سوریه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

جا‌به‌جایی کامیون‌های ایرانی به کشور‌های مختلف پس از شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود، اما با رایزنی‌های انجام شده در همه راه‌های ترانزیتی و کشور‌ها یک به یک اجازه ورود صادر شد که در آخرین مورد نیز ورود کامیون‌های ترانزیتی به کشور گرجستان با رایزنی‌های اخیر وزیر امور خارجه انجام روند عادی به خود گرفت.

در جلسه ۲۶ بهمن ماه در اتاق بازرگانی، بحث گسترش ظرفیت حمل و نقل کالا‌های فاسد پذیر نیز مطرح شد که بخش ترانزیت وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اعلام آمادگی کرد تا این قبیل بار‌ها با بهترین کیفیت به کشور مقصد برسند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

 

*** حمل و نقل یک اصل بسیار مهم و اساسی

 

وی با بیان اینکه حمل و نقل در زمینه اقتصاد یک اصل بسیار مهم و اساسی است، گفت:

باید صحبت‌های بخش خصوصی و فعالان اقتصادی را در این زمینه بیشتر بشنویم، زیرا این بخش بیشترین استفاده را از حمل و نقل‌های تجاری دارد.

نکته حائز اهمیت برای ما این است که دیپلماسی حمل و نقل را به کمک وزارت امور خارجه در وزارت راه و شهرسازی فعال کردیم و با انجام رایزنی میان کشورها، ظرفیت‌های هماهنگی را افزایش دادیم و با انجام این امور توانستیم تعداد عبور و مرور از ۲۵ پایانه رسمی مرزی فعال را در ماه به ۷۰ هزار برسانیم.

۲۳ بهمن ماه  کشتی‌های رو رو پنجمین سفر خود را به سمت روسیه طی کردند که این امر نیز رو به گسترش است و با انجام آن محموله‌های فساد پذیر، با کیفیت‌تر و سریع‌تر به مقصد می‌رسند.

 

*** بهره‌برداری از بزرگراه غدیر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون بزرگراه غدیر نیز اظهار داشت:

تجارت با کشور سوریه که این روز‌ها توسط بسیاری از بخش‌های دولتی و خصوصی مورد توجه قرار گرفته، از اهمیت زیادی در وزارت راه و شهرسازی برخوردار است و هر کمکی که از دست این وزارت خانه برآید قطعا دریغ نخواهد کرد.

بزرگراه غدیر از آبیک قزوین تا چرمشهر ورامین که نقش بسیار مهمی در زمینه ترانزیت داخلی کالا دارد تا عید غدیر به بهره‌برداری می‌رسد و نقش مهمی را در کاهش بار ترافیکی بزرگراه‌های تهران-کرج، کرج-قزوین و آزادگان خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول