کد خبر:262175
پ
قائم‌ مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک:

نخستین پمپ ۳.۲ مگاواتی به طرح انتقال نفت‌ خام گوره جاسک رسید

قائم‌ مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک از تحویل نخستین پمپ ۳.۲ مگاواتی ساخت ایران پس از گذراندن موفق آزمون‌های عملکردی خبر داد.

قائم‌ مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک از تحویل نخستین پمپ ۳.۲ مگاواتی ساخت ایران پس از گذراندن موفق آزمون‌های عملکردی خبر داد.

 

*** طرح انتقال نفت‌ خام گوره جاسک 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی جعفرزاده با بیان اینکه نخستین پمپ ۳.۲ مگاواتی به طرح انتقال نفت‌ خام گوره جاسک رسید، اظهار کرد:

این نخستین پمپ ۳.۲ مگاواتی ساخت ایران است که به‌دنبال امضای قراردادهای ساخت ۵۰ پمپ مورد نیاز این طرح با سازندگان ایرانی، ساخته و تحویل طرح شد.

 

وی با بیان اینکه این پمپ به محل تلمبه‌خانه شماره ۲ حمل شده و هم‌زمان با ارسال آن به کارگاه، فعالیت‌های نصب و پیش‌راه‌اندازی در دستور کار قرار گرفته است، افزود:

در بهره‌برداری از فاز نخست طرح، راه‌اندازی تلمبه‌خانه شماره ۲ با چهار دستگاه پمپ هدف‌گذاری شده که نخستین آن تحویل طرح شده است و باقی پمپ‌ها نیز در روزهای آینده تحویل طرح می‌شوند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دستور وزیر صنعت برای اتخاذ تمهیدات لازم جهت تنظیم بازار شب عید

۲ اصل مهم برای شکوفایی اقتصادی کشور

دولت تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ نگرفته است

 

 

*** مزیت‌های مثبت پمپ ۳.۲ مگاواتی

 

وی با اشاره به ساخت محدود پمپ‌هایی با این ظرفیت در خاورمیانه، گفت:

ساخت این پمپ‌ها در داخل کشور نه ‌تنها سبب اشتغال‌زایی شده، بلکه صرفه‌جویی ارزی نیز به ‌دنبال داشته است.

نکته حائز اهمیت در مورد این پمپ‌ها که از سوی شرکت‌های ایرانی ساخته می‌شود این است که این پمپ‌ها از نوع پمپ‌های چند مرحله‌ای بوده و برای نخستین بار است که مراحل طراحی (پایه / تفصیلی)، ریخته‌گری، ماشین‌کاری، آزمایش‌های استحکام بدنه و عملکرد را با موفقیت سپری کرده و به کارگاه ارسال شده است.

 

قائم ‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک در پابان ابراز امیدواری کرد با ورود این پمپ‌ها که قلب تپنده تلمبه‌خانه است، مراحل تکمیل و راه‌اندازی خط لوله گوره – جاسک شتاب گیرد.

 

*** انعقاد قرارداد ساخت ۵۰ پمپ مورد نیاز طرح راهبردی انتقال نفت خام گوره جاسک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قراردادهای ساخت ۵۰ پمپ مورد نیاز طرح راهبردی انتقال نفت خام گوره جاسک با ارزش تقریبی ۴۸ میلیون یورو، مهرماه سال ۹۸ بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و سه شرکت ایرانی امضا شده بود که در همین ارتباط، ۲۵ بهمن ماه نخستین پمپ ۳.۲ مگاواتی ساخت داخل به این طرح راهبردی تحویل شد.

 

 

 

انتهای یپام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول