کد خبر:262221
پ
هامونی
مدیر عامل شرکت فرابورس:

سهام سرخابی‌ها بر سر دوراهی برای عرضه در فرابورس

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران عنوان کرد، در حال حاضر نمی‌توان زمان مشخصی را برای عرضه سهام سرخابی‌ها در فرابورس اعلام کرد.

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران عنوان کرد، در حال حاضر نمی‌توان زمان مشخصی را برای عرضه سهام سرخابی‌ها در فرابورس اعلام کرد.

 

*** عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیر هامونی به آخرین وضعیت واگذاری و عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس اشاره کرد و اظهار کرد:

همت و پشتکار دولت، سازمان خصوصی‌سازی و هیئت واگذاری در سال ٩٩ برای واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده و در این زمان تلاش‌های گسترده‌ای از سوی سازمان‌های مختلف برای به نتیجه رساندن این عرضه و واگذاری صورت گرفته است.

سازمان خصوصی‌سازی مدارک و مستندات خوبی را برای این واگذاری در اختیار شرکت فرابورس قرار داده و استقلال تا حدودی به لحاظ انجام برخی از فرآیندها عقب‌تر از پرسپولیس است.

 

*** سالانه پولی را از طریق اسپانسرها دریافت کنند

 

هامونی با تاکید بر اینکه مدارک باشگاه پرسپولیس در اختیار شرکت فرابورس قرار گرفته است، عنوان کرد:

جلسه پیش پذیرش سهام این باشگاه برگزار شده است و در این میان برخی از پیگیری‌ها از سوی سازمان خصوصی‌سازی برای زودتر به نتیجه رساندن این عرضه در حال انجام است.

اکنون بحث مهمی که برای نهایی شدن ورود سرخابی‌ها به فرابورس وجود دارد این است که زمانی باشگاه‌ها وارد بورس می‌شوند مردم شریک آینده این شرکت‌ها خواهند بود و قرار است سالیان سال سهامدار این شرکت‌ها باقی بمانند، بنابراین باید این باشگاه‌ها برنامه‌ای را برای تداوم فعالیت، سودآوری مستمر و تکرار شونده به فرابورس ارائه دهند.

 

وی در ادامه، اظهار داشت:

مسئولان این دو باشگاه در این زمینه شاید لازم باشد قراردادهایی را با اسپانسرها و شرکت‌ها امضا کنند تا از طریق آنها نقدینگی به صورت مستمر وارد این باشگاه‌ها شود و به صورت سالانه پولی را از طریق اسپانسرها دریافت کنند.

 

*** ضرورت تلاش دو باشگاه برای ایجاد درآمدزایی باثبات و پایدار

 

هامونی با بیان اینکه در صورتی که برنامه مستمری برای درآمدزایی این دو باشگاه وجود نداشته باشد، اقدام مربوط به پذیرش آنها در فرابورس سخت خواهد شد و مسیر سخت و طاقت فرسایی را برای حضور آنها در فرابورس پیش‌بینی می‌کنیم، گفت:

این دو باشگاه باید همه تلاش خود را برای ایجاد درآمدزایی باثبات و پایدار به کار گیرند تا بتوانند همیشه نفعی را به این دو مجموعه ورزشی برسانند.

 

*** مسائل وجود در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس

 

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران با اشاره به اینکه در مورد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با برخی از مسایل غیرمترقبه روبرو هستیم، افزود:

برای مثال پرسپولیس سال ۹۹ به مرحله قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا رسیده است و در صورت‌های مالی خود درآمدی را از محل نایب قهرمانی این جام دریافت کرده است، این موضوع چه میزان احتمال دارد که سال آینده برای پرسپولیس رخ دهد و در این زمینه رقم وارد شده به صورت‌های مالی بسیار قابل توجه است که نتیجه به دست آوردن یا نیاوردن آن می‌تواند بسیار با یکدیگر متفاوت باشد.

 

وی در ادامه، خاطرنشان کرد:

فروش بازیکن نیز از جمله مسایلی است که می‌تواند تاثیر متفاوتی را در صورت‌های مالی باشگاه‌ها داشته باشد، به عنوان مثال سال گذشته بازیکنی به یکی از باشگاه‌های معتبر اروپایی فروخته شد که درآمد قابل توجهی را برای پرسپولیس ایجاد کرد.

هر سال می توان چند بازیکن را آموزش داد تا به دیگر باشگاه‌ها فروخته شود که باشگاه می تواند از این محل درآمد قابل توجهی را کسب کند و این مسایل، نکات بسیار مهمی هستند که باشگاه‌ها باید به طور حتم به آن توجه داشته باشند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

دستور وزیر صنعت برای اتخاذ تمهیدات لازم جهت تنظیم بازار شب عید

۲ اصل مهم برای شکوفایی اقتصادی کشور

دولت تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ نگرفته است

 

 

*** زمان عرضه سهام سرخابی‌ها در فرابورس

 

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران به زمان عرضه سهام سرخابی‌ها در فرابورس اشاره کرد و گفت:

این موضوع بسته به برنامه‌های مسوولان در هیئت پذیرش دارد که این دو باشگاه به چه صورت در هیئت پذیرش ظاهر شوند و حرف نهایی از سوی این هیئت مطرح می‌شود.

با توجه به مسایل مطرح شده اکنون نمی‌توان به هیچ عنوان زمان مشخصی را برای عرضه سهام سرخابی‌ها در فرابورس اعلام کرد اما فرابورس از همه لحاظ آمادگی لازم برای پذیرش سهام این دو باشگاه را دارد.

 

*** احتمال عرضه سهام پرسپولیس به فرابورس

 

چندی پیش معاون سازمان خصوصی‌سازی از احتمال عرضه سهام پرسپولیس به فرابورس تا چند روز آینده خبر داد و اظهار کرد:

همه سعی ما این است تا هر چه زودتر سهام پرسپولیس در فرابورس پذیرش شود، زیرا کارهای اصلی آن انجام شده و باقی کارها کار سختی نیست که بخواهد عرضه را با تاخیر زیادی مواجه کند.

 

شمس با بیان اینکه عرضه سهام سرخابی‌ها در فرابورس پس از اخذ مصوبه هیئت پذیرش فرابورس عملیاتی خواهد شد، خاطرنشان ‌کرد:‌

بدین صورت که پس از پذیرش باید درج نماد انجام شود و سپس شاهد عرضه اولیه خواهیم بود.

فعالیت‌های باشگاه پرسپولیس به خوبی در حال انجام است، اما باشگاه استقلال تا حدودی با تاخیر فعالیت همراه است و با یک یا ۲ هفته تاخیر اطلاعاتش به فرابورس ارائه داده شده است.

 

*** دلایل اصلی تاخیر در فعالیت باشگاه استقلال و پرسپولیس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون سازمان خصوصی‌سازی در پایان پیرامون اینکه یکی از دلایل اصلی تاخیر در فعالیت باشگاه استقلال و پرسپولیس سال مالی آنها است، اظهار ‌کرد: 

سال مالی پرسپولیس ۳۱ خرداد ماه و برای استقلال ۳۱ تیر ماه است، بنابراین صورت‌های مالی ۶ ماهه برای پرسپولیس ۳۰ آذر ماه و برای استقلال ۳۰ دی ماه است و به همین دلیل آماده‌سازی صورت‌های مالی توسط باشگاه استقلال کمی زمان بر است.

براساس هماهنگی با فرابورس، وزارت ورزش و وزارت اقتصاد، ممکن است عرضه سهام این دو باشگاه به ‌صورت همزمان در فرابورس انجام شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول