کد خبر:262666
پ
آزادراه غدیر
مدیر عامل یکی از شرکت‌های زیرمجموعه قرارگاه خاتم:

آزادراه غدیر، یکی از حلقه‌های اتصال کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب

مدیر عامل یکی از شرکت‌های زیرمجموعه قرارگاه خاتم، آزادراه غدیر را یکی از حلقه‌های اتصال کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب عنوان کرد.

مدیر عامل یکی از شرکت‌های زیرمجموعه قرارگاه خاتم، آزادراه غدیر را یکی از حلقه‌های اتصال کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب عنوان کرد.

 

*** آزادراه غدیر، یکی از حلقه‌های اتصال کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بابک لارتی با بیان این که یکی از حلقه های اتصال کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب که جایگاه کشور را در حمل و نقل بین‌المللی بار ارتقا می‌بخشد و زمینه توسعه مناسبات حمل و نقلی به منظور ساماندهی حمل و نقل کالا و مسافر در این کریدورها را فراهم می‌سازد، آزادراه غدیر است، اظهار داشت:

یکی از حلقه‌های اتصال کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب که جایگاه کشور را در حمل و نقل بین‌المللی بار ارتقا می‌بخشد و زمینه توسعه مناسبات حمل و نقلی به منظور ساماندهی حمل و نقل کالا و مسافر در این کریدورها را فراهم می‌سازد، آزادراه غدیر است.

 

وی در ادامه افزود:

آزادراه کنارگذر جنوبی استان‌های البرز و تهران به همت متخصصان و تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجرا شده است، این مسیر به طول ۱۵۸ کیلومتر و به صورت دو باند ۶ خطه با عرض ۳۷ متر، از محدوده شهر آبیک در آزادراه کرج – قزوین شروع می‌شود و تا محدوده چرمشهر در آزادراه قم – گرمسار امتداد می‌یابد و در اتصال کریدور غرب به شرق که از مرز بازرگان تا مرز سرخس امتداد پیدا می‌کند نقش مهمی دارد.

آزادراه غدیر از چهار استان قزوین، البرز، مرکزی و تهران عبور می‌کند و موجب انتقال تردد خودروهای عبوری از کلانشهرهای کرج و تهران به خارج از محدوده این شهرها می‌شود و زمینه ایجاد یک ارتباط ایمن و حیاتی بین کریدورهای منتهی به تهران را فراهم می‌سازد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** دسترسی‌های آزادراه غدیر 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل یکی از شرکت زیرمجموعه قرارگاه خاتم در پایان پیرامون دسترسی‌های این آزادراه، اظهار کرد:

آزادراه جنوبی استان‌های تهران و البرز همه شریان‌های آزادراهی غرب، جنوب و جنوب شرق منتهی به این دو استان را قطع می‌کند و دارای ۸ دستگاه تبادل همراه با رمپ و لوپ‌ها، ۱۰ دستگاه تقاطع غیر همسطح با راه‌های فرعی و راه‌آهن و همچنین سه دستگاه پل بزرگ رودخانه‌ای است.

این آزادراه که با مشارکت ۳۰ درصدی دولت و ۷۰ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) احداث شده است و سبب کاهش هزینه و زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک به طور متوسط ۹۰ دقیقه و برای خودروهای نیمه‌سنگین به طور متوسط ۱۱۰ دقیقه می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول