کد خبر:262035
پ
کامبیز معتمدوزیری
سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت:

ضرورت ارائه کالای کیفی با قیمت مناسب در نمایشگاهی به وسعت ایران

سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت بر ضرورت ارائه کالای کیفی با قیمت مناسب در نمایشگاهی به وسعت ایران تاکید کرد.

سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت بر ضرورت ارائه کالای کیفی با قیمت مناسب در نمایشگاهی به وسعت ایران تاکید کرد.

 

*** برگزاری جشنواره فروش ویژه نوروزی تحت عنوان نمایشگاهی به وسعت ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کامبیز معتمدوزیری واحدهای صنفی مشارکت کننده در جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) را از ارائه کالاهای ته انباری برحذر داشت و اظهار کرد:

فروش کالاهای کیفی با قیمت‌های مناسب و تخفیف دار باید مورد توجه قرار بگیرد و آنچه که موجب تداوم این نمایشگاه و جشنواره فروش خواهد بود، جلب رضایت مردم و مصرف کنندگان است.

 

وی با اشاره به تجربه سال‌های گذشته، تصریح کرد:

از برگزاری جشنواره فروش ویژه نوروزی تحت عنوان (نمایشگاهی به وسعت ایران) مشروط به رعایت اصول و ضوابط مربوط به حراجی‌های بزرگ و سراسری، مشابه با آنچه که در دیگر کشورها انجام می شود حمایت و از آن استقبال می‌کنم.

در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا، ما در بازه زمانی کوتاهی و به طور فشرده فروشندگان و خریداران را در محل‌هایی که فاقد شرایط و استانداردهای لازم به منظور فروش کالا بودند، جمع می‌کردیم تا در نهایت کالای با قیمت مناسب را به دست مشتری برسانیم، اما با مشکلات حاشیه ای متعددی نیز همچون پدیده غرفه فروشی، ازدحام و سرقت، ایاب و ذهاب مواجه بودیم.

 

سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت در ادامه افزود:

در طرح نمایشگاهی به وسعت ایران بدون جابجایی‌های بی‌دلیل و تشدید مشکلات حمل و نقل آن هم در شرایط کرونا، غرفه‌های فروش نمایشگاهی، در واقع همان واحدهای صنفی منتخبی هستند، که با رعایت ضوابط تعیین شده از سوی کارگروه اجرایی مربوطه در اتاق اصناف و در محل کسب خود، استفاده می شود.

 

وی با بیان این که برای اجرا موفق و تداوم این روش، مهمترین عامل جلب اعتماد مردم است، تصریح کرد:

باید نهایت دقت در انتخاب کالاهای کیفی و ارائه تخفیف‌های مناسب و معنی دار از سوی اتحادیه‌های ذیربط به واحدهای صنفی تکلیف شده و نظارت‌های دقیق صورت پذیرد.

 

بر اساس اظهارات معتمد وزیری، باید ترتیبی از سوی اتحادیه‌ها اتخاذ شود که اگر واحد صنفی تخلف کرد، به فوریت با واحد متخلف برخورد و جریمه شده و در صورت تکرار از فهرست جشنواره حذف و رضایت مشتریان به نحو مطلوبی جلب شود و اتحادیه‌ها باید نهایت دقت را در این امر داشته باشند، تا فرایند بررسی شکایات احتمالی را تسهیل و به طور شفاف به مشتریان اعلام کرده و برخورد لازم را در زمان مناسب انجام دهند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** ضوابط و برخورد اتحادیه‌ها با تخلفات احتمالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت در پایان پیرامون ضوابط و برخورد با تخلفات احتمالی، اظهار کرد:

ضوابط و برخورد اتحادیه‌ها با تخلفات احتمالی باید به نحوی باشد که اساسا فضا و انگیزه‌ای برای تخلف به وجود نیاید و فضا را باید طوری مدیریت کنند که واحدهای صنفی، تخلف را به صرفه ندانند.

این بهترین فرصت است که در سال جاری در اختیار اصناف قرار گرفته تا با انجام صحیح کار هم به کسب و کار خود در ایام پایانی سال رونق دهند و هم با جلب رضایت مشتریان و ارائه کالاهای کیفی با قیمت‌های مناسب با حداقل سود و در واقع با اجرای بازی برد – برد زمینه تداوم این طرح را در مناسبت‌های آینده در طی سال اعم از ماه رمضان، جشنواره‌های تابستانی و پاییزی فراهم کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول