کد خبر:261778
پ
افتخاری
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

آغاز ثبت‌نام پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیونی ازدواج به فرزندان بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت‌نام پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیونی ازدواج به فرزندان بازنشستگان خبر داد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت‌نام پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیونی ازدواج به فرزندان بازنشستگان خبر داد.

 

*** آغاز ثبت‌نام اینترنتی مرحله جدید ارائه تسهیلات ازدواج

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  اکبر افتخاری در خصوص آغاز ثبت‌نام اینترنتی مرحله جدید ارائه تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان، اظهار کرد:

در ادامه سیاست حمایت اجتماعی و اجرای طرح‌های رفاهی برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، ثبت‌نام اینترنتی پنجمین مرحله ارائه تسهیلات وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق (سومین مرحله در سال ۹۹) به مبلغ ۲۵ میلیون تومان از ۲۵ بهمن ماه ۹۹ تا روز جمعه ۸ اسفندماه در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm. ir اجرایی می‌شود.

 

وی با یادآوری اینکه دی ماه سال ۹۹ دومین مرحله وام ازدواج فرزندان در سال ۹۹ به مبلغ ۲۵ میلیون تومان برای افراد واجد شرایط به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش واریز شد، افزود:

نوبت اول این تسهیلات به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای واجدین شرایط، در تیرماه سال ۹۹ پرداخت شده بود.

تسهیلات نوبت جدید حداکثر ۱۰۰۰ فقره بوده و به آن دسته از فرزندان یا نوه‌های تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری تعلق می‌گیرد که خودشان و همسرشان برای اولین بار ازدواج کرده باشند.

 

افتخاری در ارتباط با شرایط متقاضیان این تسهیلات نیز، گفت:

تاریخ عقدنامه فرزندان باید از اول خرداد ۹۸ تا اول اسفند ماه ۹۹ باشد و بازنشستگان و موظفینی که در دوره‌های قبلی نسبت به اخذ تسهیلات مزبور برای یکی از فرزندان اقدام کرده باشند، امکان ثبت نام و بهره‌مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود ندارند.

 

*** شرایط بازپرداخت وام 

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره یکی از شرایط پرداخت وام، تصریح کرد:

متناسب بودن آن با حداقل حقوق و با در نظر گرفتن حداقل یک میلیون تومان خالص دریافتی در بهمن ماه ۹۹ است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.

صرفا یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می‌شود و ذی نفع بودن هر دوی پدر و مادر متقاضیان موجب امتیازی برای دریافت دو فقره تسهیلات برای فرزندانشان نخواهد بود.

 

وی با بیان اینکه متقاضیانی که در دوره قبل ثبت‌نام نموده‌اند و مشمول این تسهیلات نشده‌اند در صورت تمایل می‌بایستی مجددا ثبت نام کنند، گفت:

مهلت ثبت‌نام اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm. ir را تا ۸ اسفندماه ۹۹ اعلام کرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** زمان پرداخت تسهیلات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان با یادآوری این نکته که زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری پس از پایان زمان ثبت‌نام و بررسی اولویت‌ها و همچنین تعیین مشمولان مشخص خواهد شد، اظهار داشت:

هدف‌گذاری ما برای پرداخت، پایان اسفندماه سال جاری است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول