کد خبر:262415
پ
کیف اتمی آمریکا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

مهاجمان به کنگره در چند قدمی کیف اتمی آمریکا قرار داشتند

تصاویر دوربین‌های مداربسته کنگره آمریکا نشان می‌دهد که مهاجمان حامی دونالد ترامپ در حمله اوایل ژانویه به ساختمان کپیتال، فاصله کمی با کیف اتمی معاون ریٔیس‌جمهور داشته‌اند.

تصاویر دوربین‌های مداربسته کنگره آمریکا نشان می‌دهد که مهاجمان حامی دونالد ترامپ در حمله اوایل ژانویه به ساختمان کپیتال، فاصله کمی با کیف اتمی معاون ریٔیس‌جمهور داشته‌اند.

 

*** مهاجمان به کنگره در چند قدمی کیف اتمی مایک پنس قرار داشتند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفته می‌شود طرفداران ترامپ در روز ششم ژانویه و هنگام حمله به ساختمان کنگره در چند قدمی معاون رئیس‌جمهور آمریکا قرار داشتند که تنها ۱۴ دقیقه زودتر از اولین گزارش پلیس کنگره درباره ورود این افراد به ساختمان، از مجلس سنا خارج شده بود.

در جلسه دوم استیضاح ترامپ که در جریان است، مدیر استیضاح مجلس نمایندگان ویدئویی را ارائه کرد که در آن دستیار نظامی همراه پنس که کیف اتمی موسوم به فوتبال هسته‌ای را حمل می‌کند، دیده می‌شود که به دنبال او با عجله در حال خروج به سمت مکانی امن است.

این کیف مشکی چرمی حاوی کدهای حمله هسته‌ای، مخصوص رئیس ‌جمهور آمریکا است تا زمانی که دور از مراکز فرمان ثابت است، بتواند برای صدور فرمان حمله یا دفاع با جنگ‌افزار هسته‌ای از آن استفاده کند.

کیف اتمی که به آن کیف اضطراری نیز بیان می‌کنند را یک دستیار نظامی حمل می‌کند و به همین خاطر باید این فرد همیشه نزدیک رئیس‌ جمهور آمریکا باشد.

یک نسخه از این کیف نیز همواره همراه معاون رئیس‌جمهور آمریکا حمل می‌شود تا در صورت رخ دادن اتفاقی برای وی، معاونش به آن دسترسی داشته باشد.

این مدیر دموکرات استیضاح با نمایش ویدئوی مذکور بیان کرد که، هنگامی گه آشوبگران به بالای پله‌ها رسیدند، در ۱۰۰ فوتی [۳۰ متری] جایی قرار داشتند که معاون رئیس‌جمهور و خانواده‌اش پناه گرفته بودند و آن‌ها تنها چند فوت با یکی از درهای ساختمان فاصله داشتند.

 

*** حمل نسخه دوم کیف اتمی توسط دستیار نظامی ترامپ

 

استفان شوارتز از اعضای ارشد غیرمستقر گروه بولتن دانشمندان اتمی در صفحه توییتر خود نوشت:

پنجمین فردی که در این ویدئو پشت معاون ترامپ از در خارج می‌شود، دستیار نظامی او است که نسخه دوم کیف اتمی  را مانند همان کیف رئیس‌جمهور در تمام زمان‌ها همراه او حمل می‌کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** جزئیات حمله به کنگره آمریکا

 

به گفته کارشناسان، گرچه حمله‌کنندگان به کنگره نمی‌توانستند حمله‌ای اتمی را به دلیل کنترل‌های امنیتی آغاز کنند اما تهدید افشای اطلاعات طبقه‌بندی شده آمریکا برای جهان در صورت دستیابی آن‌ها به کیف اتمی وجود داشت.

اواسط ژانویه، روزنامه واشنگتن پست نیز گزارش داده بود حمله‌کنندگان به کنگره به پنس بسیار نزدیک شده بودند و او تنها دقایقی قبل از تعرض آن‌ها به ساختمان کنگره سنا را ترک کرده بود.

ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌ جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند. حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند.

در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

 

*** جریان استیضاح ترامپ در مجلس سنا به کجا ختم شد؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پی این حادثه قانون‌گذاران دموکرات با همراهی چند نماینده جمهوری‌خواه طرح استیضاح ترامپ را کلید زدند که در حال حاضر در جریان است.

دونالد ترامپ، اولین رئیس‌ جمهور در تاریخ آمریکا است که مجلس نمایندگان این کشور در ۱۳ ژانویه (۲۴ دی ماه) برای دومین بار، طرح استیضاح وی را تصویب کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا اواسط ژانویه با ۲۳۰ رأی طرح استیضاح دونالد ترامپ را تصویب کرد و تمام ۲۲۱ عضو حزب دموکرات و ۱۰ عضو حزب جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان به این طرح رأی مثبت دادند.

موفقیت استیضاح ترامپ در مجلس سنا نیازمند کسب رأی موافق دست‌کم دو سوم سناتورها (۶۷ سناتور) است و این به معنی آن است که دست‌کم ۱۷ سناتور هم ‌حزبی او برای محاکمه ترامپ باید با دموکرات‌ها همراه شوند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول