کد خبر:262019
پ
رضا جمارانیان
مدیرعامل شرکت سیمان تامین:

رونمایی از سامانه سیمان‌یاب برای فروش داخلی سیمان

مدیرعامل شرکت سیمان تامین طی مراسمی از سامانه سیمان‌یاب برای فروش داخلی سیمان رونمایی کرد.

مدیرعامل شرکت سیمان تامین طی مراسمی از سامانه سیمان‌یاب برای فروش داخلی سیمان رونمایی کرد.

 

*** رونمایی از سامانه سیمان‌یاب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا جمارانیان با رونمایی از سامانه سیمان‌یاب به آدرس www.cementonline.ir، اظهار داشت:

صنعت سیمان به عنوان یک صنعت پیشرو و استراتژیک در زمینه توسعه و عمران هر کشوری محسوب می‌شود و مجموعه صنعت سیمان در کشور بالای ۷۰ سال قدمت دارد و علاوه بر تامین مصرف داخل ظرفیت صادرات بیش از ۳۰ درصد محصولات تولیدی خود را نیز دارا است .

 

وی با اشاره به مشکل توزیع و فروش سیمان به صورت سنتی در کشور، گفت:

هلدینگ سیمان تامین به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ سیمانی کشور که ظرفیت ۳۰ درصد تولید و فروش کشور را دارد، نیازمند ایجاد بستر جدید برای تولید و فروش سیمان بود.

با تاکید وزیر تعاون و مدیرعامل شستا مبنی بر ایجاد سامانه‌های شفافیت در زیرمجموعه‌های شستا، ‌مجموعه هلدینگ سیمان تامین فعالیت خود را برای ایجاد بستر مناسب نرم‌افزاری برای انجام این کار تدارک دید و از دی ماه سال جاری فروش آزمایشی توسط ۱۷ شرکت زیرمجموعه در سراسر کشور شروع شد و پس از انجام موفقیت آمیز از بهمن ماه، ۱۰۰ درصد فروش ۱۷ شرکت زیرمجموعه کاملا در سامانه انجام می‌شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

*** مزایای سامانه سیمان‌یاب

 

مدیرعامل شرکت سیمان تامین (سیتا) درباره مزایای این سامانه، گفت:

از مزایای عمده سیمان‌یاب می‌توان به تبدیل تجارت سنتی به الکترونیک، گسترش شبکه مویرگی، شفافیت فسادزدایی در حوزه فروش، ازبین بردن رانت در فروش سیمان و ایجاد نرخ یکسان برای خریداران و هماهنگی شرکت‌های تابعه، حذف رقابت‌های درون گروهی، جلوگیری از پولشویی و فرار مالیاتی اشاره کرد.

به این صورت سامانه سیمان‌یاب با اتصال به سامانه بانک مرکزی این قابلیت را دارد که قبل از انجام هر خریدی احراز هویت خریداران را به طور کامل انجام دهد.

 

وی در ادامه افزود:

مزایای دیگر این سامانه نظارت و به روزرسانی نسبت به فروش شرکت‌های تابعه است در حالی که پیش از این می‌توانستیم مجموع فروش شرکت‌ها را سه ماه یکبار بررسی کنیم، اما با وجود این سامانه امکان نظارتی به هلدینگ داده می‌شود که فروش شرکت‌ها را مدیریت کند.

با ایجاد سامانه سیمان‌یاب خواست مجموعه سیمان از وزارت صنعت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تامین‌کننده این است که شرکت‌های سیمانی طبق قانون محصولات خود را به عمده فروش‌ها و عامل‌ها بفروشند و مصرف‌کننده از آن‌ها خریداری کند.

 

*** جلوگیری از واسطه‌گری و دلالی در خرید و فروش سیمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت سیمان تامین در پایان با بیان این که با توجه به قیمتی که دولت برای محصول سیمان تعیین کرده است، پاکت ۵۰ کیلویی سیمان، ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان توسط تولیدکننده به عاملان فروش فروخته می‌شود، اظهار کرد:

عاملان پس از پرداخت هزینه حمل پاکت‌های سیمان را به قیمت‌های بالای ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان عرضه می‌کند و این تفاوت به نفع مصرف کننده و تولیدکننده نیست.

سامانه سیمان یاب این فرصت را می‌دهد که تولیدکننده محصولات خود را از طریق این سامانه بفروشند درخواست ما این است که وزارت صنعت شرایطی را فراهم کند تا سیمان از طریق این سامانه به مصرف‌کننده نهایی نیز فروخته شود، بنابراین از واسطه بازی و دلال بازی جلوگیری می‌شود.

بر اساس آخرین آمار فروش در این سامانه به صورت روزانه بیش از ۲۵ میلیارد تومان از طریق این سامانه انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول