کد خبر:261974
پ
مدیرعامل فولاد مبارکه
مدیرعامل فولاد مبارکه:

ارتباطات و روابط عمومی پایه و اساس قدرتمند دموکراسی است

مدیرعامل فولاد مبارکه، ارتباطات و روابط عمومی را پایه و اساس قدرتمند دموکراسی دانست.

مدیرعامل فولاد مبارکه، ارتباطات و روابط عمومی را پایه و اساس قدرتمند دموکراسی دانست.

 

*** نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عظیمیان در جلسه تودیع و معارفه مدیر روابط عمومی با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها، اظهار کرد:

در دنیای فعلی، به‌ دلیل فناوری‌های موجود، محدود شدن به زمان و مکان دیگر معنایی ندارد و جامعه بشری بیش از پیش از این محدودیت‌ها فاصله گرفته است.

اگرچه انسان‌ها از تمامی قابلیت‌های خود به ‌صورت کامل بهره نمی‌برند و خود را محدود می‌کنند، اما تقسیم‌بندی براساس محدوده جغرافیایی یا قومیت‌ها، بی‌جهت مانع توسعه و شکوفایی می‌شود.

اینکه ما فکر و ذهن خود را به موارد خاصی محدود نکنیم، موجب می‌شود از توانمندی دیگران محروم نمانیم.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

در حال حاضر فولاد مبارکه با رویکرد استفاده حداکثری از دانش روز دنیا، توسعه و آبادانی بیش ‌از پیش کشور را در اولویت قرار داده است.

توجه به پروژه‌های توسعه، اعم از تکنولوژیکی و تجهیزاتی، نشان می‌دهد گروه فولاد مبارکه همچنان بر سر پیمان خود برای توسعه ایران اسلامی مصمم مانده و به‌ رغم تمامی ناملایمات در این راه ثابت ‌قدم ایستاده است.

این شرکت ملزومات رسیدن به هدف را درست انتخاب کرده و همچنان با همکاری و همدلی تمامی کارکنان خود در پی کسب نتیجه مورد انتظار است.

 

*** تغییر در مدیریت روابط عمومی فولاد مبارکه تزریق خون تازه در شریان‌های این مجموعه است

 

مدیرعامل فولاد مبارکه تغییر شرایط را از الزامات بهبود فرایند خواند و افزود:

تحول و تغییر در روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه به‌ مثابه تزریق خون تازه در بدن این مجموعه است.

پر واضح است که نقش‌های کارکردی روابط عمومی امروزه فقط به اطلاع‌رسانی محدود نمی‌شود و کارکردهای اقناعی، ترویجی و آموزشی روابط عمومی امروز بیش‌ازپیش آشکار شده است و ما نیز مکلف به همراهی با شرایط روز روابط عمومی‌ها در دنیا هستیم.

شرکت فولاد مبارکه تعالی و بهبود را در تمامی امور خود سرلوحه می‌داند و در این بخش نیز تغییر را آغاز راهی جدید و در راستای اصول شرکت می‌داند.

 

وی در ادامه، گفت:

با نگاهی کوتاه به تاریخ شرکت فولاد مبارکه در دوره‌های مدیریتی گوناگون، به ‌راحتی در می‌یابیم که هرگونه تغییر مدیریتی در این شرکت همانند دوی امدادی موجب شده سازمان در رسیدن به اهداف از پیش تعیین‌ شده خود چابک‌تر باشد.

 

*** ارتباطات و روابط عمومی؛ پایه و اساس قدرتمند دموکراسی

 

عظیمیان رسانه‌ها را در کنار روابط عمومی، پایه قدرتمند دموکراسی دانست و افزود:

امروزه به کمک فناوری، تنوع و کثرت رسانه‌های جمعی بیش از گذشته مشهود است و اطلاع‌رسانی و اقناع مخاطب در زمان کوتاه‌تری انجام می‌گیرد.

آنچه رسانه‌ها در این بین باید در نظر داشته باشند، توجه به اخلاق و پرهیز از توهین، تهمت و افتراست.

 

*** در گروه فولاد مبارکه توجه به اخلاق حرفه‌ای نهادینه شده است

 

وی با بیان اینکه در گروه فولاد مبارکه توجه به اخلاق حرفه‌ای نهادینه شده است، عنوان کرد:

در گروه فولاد مبارکه توجه به اخلاق حرفه‌ای نهادینه شده و لازم است در کنار توجه به تولید و توسعه کشور، بر اساس شرایط موجود، صنعت‌ساز بودن فولاد مبارکه نیز به اطلاع جامعه برسد و این امکان‌پذیر نیست مگر با اقدامات به‌ موقع و مناسب روابط عمومی شرکت.

خوشبختانه روابط عمومی فولاد مبارکه با عملکرد خود نشان داده به‌ خوبی شرایط گروه فولاد مبارکه را در برهه‌های مختلف درک کرده و همراه و همگام با مدیران و کارکنان خط تولید، ارزش زحمات کارکنان شرکت را که با تمام قوا برای اعتلای کشور کوشش می‌کنند، به ‌خوبی منعکس ساخته است.

 

*** حضور در روابط عمومی فولاد مبارکه، فرصتی برای خدمت

 

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه نیز در جمع معاونان شرکت با تبریک دهه فجر و آغاز چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی حضور در روابط عمومی فولاد مبارکه را، فرصتی برای خدمت برشمرد و اظهار کرد:

از حسن اعتماد مدیریت فولاد مبارکه به جهت ایجاد فرصت خدمت در روابط عمومی این گروه صنعتی که در خط مقدم جبهه صنعت کشور فعالیت می‌کند، سپاسگزارم.

حضور در روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه و جایگاهی که مردان بزرگی در آن خدمت کرده‌اند، مسئولیت سنگینی بر دوش من نهاده و امید دارم با همراهی و همدلی تک‌تک مدیران و کارکنان شرکت، بتوانیم اهداف این مجموعه را جامه عمل بپوشانیم.

 

نباتی‌نژاد با اشاره به اینکه روابط عمومی فرایندی است که تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها به‌ منظور برقراری ارتباط مثبت با مخاطبان و ذی‌نفعان خود از آن استفاده می‌کنند، تصریح کرد:

ارتباط کارآمد و مطلوب با مخاطب به داشتن دید گسترده و شفاف نیاز دارد و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

باید با گفت‌وگو و برقراری ارتباط دوسویه، ضمن ارزیابی انتظارات مخاطبان سازمان، دیدگاه‌های ایشان را به ‌موقع و دقیق به سازمان انتقال دهیم.

در حقیقت روابط عمومی، چشم سازمان است و همواره وظیفه مراقبت از برند سازمان را بر عهده دارد.

به ‌یقین هدف روابط عمومی و انجام فعالیت‌های این بخش، انتقال مفاهیم و معانی برند سازمان به مخاطبان و تأثیرگذاری بر جامعه هدف است تا در هر شرایطی، مخاطبان تصویری مثبت از برند سازمان داشته باشند.

 

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه پیرامون اینکه فعالیت‌های تعریف‌ شده در روابط عمومی هر سازمان یا نهاد، در برگیرنده مجموعه‌ای از علوم کلاسیک، تجربه‌های از پیش به ‌دست‌ آمده در پایان، اظهار کرد:

ارتباطات است که همگی در اختیار مدیریت سازمان قرار داده می‌شود تا جایگاه اصلی سازمان، آن‌گونه که شایسته است، به ذی‌نفعان و مخاطبان نشان داده شود، از این رو، توجه به حوزه روابط عمومی، دقت بیشتر معاونان و مدیران فولاد مبارکه را در تبیین جایگاه ویژه فولاد مبارکه طلب می‌کند و دقت به این مهم از سوی تمامی همکاران مورد انتظار است، زیرا شناخت عمیق از این بنگاه اقتصادی می‌تواند راه را برای انجام بهینه امور هموارتر سازد.

بهترین مثالی که در این همراهی می‌توان به آن اشاره کرد، هماهنگی در یک تیم ورزشی است که در آن هر نفر مسئولیت خاصی دارد و انجام کار تیمی و توجه به کسب نتیجه از سوی همه کاملا واضح و مشخص است.

قطع به ‌یقین در شرایط فعلی نیاز به همراهی و همکاری بیشتر و توجه به کار جهادی و روند صعودی فعالیت‌ها مشهود است.

 

*** تقدیر از مدیر سابق روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  بنا بر این گزارش، در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر توسط مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از زحمات ایرج ترابی، مدیر سابق روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه تقدیر شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول