کد خبر:261623
پ
نهضت ساخت داخل
رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت:

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت از کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل خبر داد.

رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت از کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل خبر داد.

 

*** کاهش ارزبری با برگزاری میزهای ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید محمد مهدی هادوی درباره برگزاری میزهای ساخت داخل، اظهار داشت:

تاکنون ۱۴ میز ساخت داخل برگزار و منجر به کاهش ارزبری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو شده است.

در سال ۱۳۹۸ سه میز ساخت داخل در حوزه خودرو، هر کدام به ارزش ۸۵، ۹۱ و ۹۹ میلیون یورو برگزار شده است. در صنعت تجهیزات مخابرات، برق و الکترونیک نیز دو میز با کاهش ارزبری ۶۲ و ۲۴ میلیون یورو در قالب قرارداد و ۱۴ و ۱۸ میلیون یورو هم در قابل تفاهم‌نامه اجرا شده است.

همچنین سه میز در صنعت پتروشیمی منجر به ۳۲ و ۵۱ میلیون یورو کاهش ارزبری در قالب قرارداد و ۶۰ میلون یورو کاهش ارزبری در قالب تفاهم‌نامه شده است.

میزهای ساخت داخل در صنعت مس و فولاد نیز ۳۳ میلیون یورو کاهش ارزبری در قالب قرارداد و ۴۱۰ میلیون یورو در قالب تفاهم‌نامه برگزار شده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کلیات مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰

 
 

*** میزهای ساخت داخل در سال ۹۹

 

وی درباره میزهای ساخت داخل برگزار شده در سال جاری، گفت:

در سال جاری میزهای ساخت داخل منجر به کاهش ارزبری ۶۰ میلیون یورویی در صنعت پتروشیمی، ۸۰ میلیون یورو در بخش پالایشگاه‌ها، ۶۰ میلیون یورو در صنعت خودرو شده یک میز دیگر با ارزش ۶۳ میلیون یورو آماده برگزاری در صنعت لوازم خانگی است.

نتیجه برگزاری میزهای ساخت داخل در سال گذشته ۴۷۷ میلیون یورو کاهش ارزبری در قالب قرارداد، ۵۰۲ میلیون یورو در قالب تفاهم‌نامه و امسال هم ۲۶۳ میلیون یورو در قالب قرارداد بوده است و همچنان بخش فولاد و مس بیشترین سهم از کاهش ارزبری را به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** تولیدکنندگان اطلاعات خود را به روز کنند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت در پایان با اشاره به برگزاری جلساتی در ارتباط با قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی با انجمن‌ها، تصریح کرد:

تولید کنندگان باید اطلاعات خود را در سامانه توانیران به روز کنند چرا که مبنای مدیریت واردات در قانون حداکثر، اطلاعاتی است که در این سامانه وجود دارد. بنابراین شرکت‌هایی که درخواست کمک دارند تا کالاهایی که در داخل تولید می‌شود، خرید خارج نشود، حتما اطلاعات تولیدی خود را در سامانه توانیران به روز کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول