کد خبر:261371
پ
جدی
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ارائه جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد به مجلس/ طرح فولادی باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارائه جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد به مجلس خبر داد. 

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارائه جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد به مجلس خبر داد. 

 

*** ارائه طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد به صحن مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی جدی، از ارائه جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد به صحن علنی مجلس خبر داد و با تاکید بر این که هیچ وقفه‌ای در بررسی این طرح در صحن علنی مجلس ایجاد نخواهد شد، اظهار کرد:

پس از تغییر معاون معدنی وزیر صنعت، فولادسازان درصدد برآمدند که بررسی طرح فو‌لاد را به تعویق بیندازند، اما طبق آیین‌نامه داخلی مجلس تغییر این روند غیر ممکن است.

 

وی در ادامه افزود:

این طرح مسیر قانونی خود را طی خواهد کرد، زیرا پس از تصویب دو شوری در کمیسیون صنایع و معادن، طرح به صحن علنی مجلس ارجاع شده و در اولویت دستور جلسه مجلس قرار گرفته است و طبق آیین‌نامه مجلس نمی‌توان این طرح را متوقف کرد.

وقتی نمایندگان مجلس طرحی را در کمیسیون صنایع و معادن به تصویب می‌رسانند و بررسی جزئیات آن را به طور کامل تمام می‌کنند، به هیچ عنوان با تغییر معاون وزیر یا رئیس سازمان بورس، نظر کمیسیون عوض نمی‌شود و فرآیند تبدیل به قانون شدن این طرح به تعویق نخواهد افتاد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰، هفته‌ آینده نهایی می‌شود

ارزش بخش پتروشیمی به ۲۵ میلیارد دلار رسید

تراز تجارت کشور رو به مثبت ‌شدن پیش می‌رود

 

 

*** طرح فولادی باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود

 

جدی با تاکید بر تداوم مشکلات موجود در زنجیره فولاد در ماه‌های گذشته، تصریح کرد:

همین الان هم تصویب نهایی طرح فو‌لاد سه ماه است به عقب افتاده و این در حالی است که چالش‌های صنعت فولاد، آسیب زیادی به بازار این محصول و صنعت ملی کشور رسانده است، لذا معتقدیم که طرح فو‌لادی هرچه زودتر باید تعیین تکلیف شود.

 

وی با اشاره به نامه ارسالی انجمن تولیدکنندگان فولاد به رئیس مجلس، گفت:

سه ماه است که ف‍ولادی‌ها درباره این طرح حاشیه ایجاد می‌کنند و این نامه هم از همان دست است و خیلی تفاوتی با حاشیه‌های قبلی ندارد.

قانون را نمی‌توان با ارسال نامه به نهادها و سازمان‌های مختلف متوقف کرد، اکنون ۴ تا ۵ ماه است که کلیات این طرح در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شده و به‌ زودی برای جزئیات آن نیز در صحن علنی مجلس رای‌گیری خواهد شد و کسی نمی‌توان این فرآیند را تغییر دهد.

 

*** شیوه‌نامه دولت نتوانسته نیاز بازار فولاد را تامین کند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان در واکنش به برخی اظهارات فولادی‌ها مبنی بر این که برای تنظیم بازار فولا‌د با وجود شیوه‌نامه دولت نیازی به تصویب طرح مجلس نیست، اظهار داشت:

اگر شیوه‌نامه مشکلات بازار ف‍ولاد را حل کرده بود و به‌درستی اجرا می‌شود، دیگر نیازی به تغییر شخص تنظیم‌کننده شیوه‌نامه و معاون وزیر نبود، پس مشخص است که اجرای شیوه‌نامه نتوانسته نیاز بازار فولاد را تامین کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول