کد خبر:261573
پ
سامانه جامع تجارت
خبرگزاری صنایع گزارش می‎‌دهد:

چرا سامانه جامع تجارت تکمیل نمی‌شود؟

علیرغم دستور و تاکید رییس جمهور بر تکمیل ۳٠ درصد باقیمانده سامانه جامع تجارت تا یازدهم بهن ماه سال جاری، این سامانه هنوز تکمیل نشده است.

علیرغم دستور و تاکید رییس جمهور بر تکمیل ۳٠ درصد باقیمانده سامانه جامع تجارت تا یازدهم بهن ماه سال جاری، این سامانه هنوز تکمیل نشده است.

 

*** چرا سامانه جامع تجارت تکمیل نمی‌شود؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به اهمیت راه اندازی سامانه جامع تجارت در ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد و با توجه به دستور و تاکید رئیس جمهور و قول سخنگوی دولت، وزیران صمت، ارتباطات و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قرار بود ۳٠ درصد باقیمانده سامانه جامع تجارت تا ۹۹/۱۱/۱۱ ، تکمیل شود اما متأسفانه این سامانه هنوز تکمیل نشده است و وعده ریاست جمهوری و مسئولین عملی نشده است. 

این در حالی است که برای ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد، تکمیل سامانه جامع تجارت، امری لازم و ضروری است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تشکیل بیش از ۷ هزار پرونده تخلف به ارزش حدود ۲۶۰۰ میلیارد ریال

 

 

**** سامانه جامع تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سامانه جامع تجارت، سامانه‌ای است که با ایجاد شفافیت در آمار تجارت با قاچاق کالا، احتکار، رانت، فساد اداری، امضا‌های طلایی و تبعیض اقتصادی مبارزه می‌کند و به قرار گرفتن ایران در تراز جهانی تجارت خارجی کمک می‌کند.

سامانه جامع تجارت ایران، مکانیسمی تسهیل کننده در حیطه امور بازرگانی با هدف ایجاد ارتباط بین تجار و بازرگانان با دستگاه‌های ذی ربط طراحی شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول