کد خبر:261322
پ
بندر
براساس گزارش سازمان بنادر و دریانوری:

۳۴ پروژه بندری در ۴ استان، آماده افتتاح هستند

براساس گزارش سازمان بنادر و دریانوری کشور، ۳۴ پروژه بندری در چهار استان با اعتبار چهار هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال و ۲۶.۹ میلیارد یورو آماده افتتاح است.

براساس گزارش سازمان بنادر و دریانوری کشور، ۳۴ پروژه بندری در چهار استان با اعتبار چهار هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال و ۲۶.۹ میلیارد یورو آماده افتتاح است.

 

*** افتتاح ۳۴ پروژه بندی در ۴ استان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این پروژه ها که قرار است از منابع داخلی و بخش خصوصی تامین و اجرایی شود، براساس برآورد انجام گرفته به صورت مستقیم برای یک هزار و ۶۷۵ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

همچنین در این پروژه‌ها هزینه‌ها به صورت ریالی و ارزی انجام گرفته است و در مجموع ریالی چهار هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال و در بخش ارزی ۲۶.۹ میلیون یورو اعتبار هزینه و اعلام شده است.

نرخ روز معادل ریالی اعتبار هزینه شده در این پروژه ها ۱۱۷۰۰ میلیارد ریال است.

بیشترین برنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی در استان هرمزگان با ۲۳ برنامه است و بعد از آن استان بوشهر پنج پروژه، سیستان و بلوچستان و مازندران هرکدام با سه پروژه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تغییر دامنه نوسان بورس به منفی ۲ تا مثبت ۶ از ۲۵ بهمن

تحویل ۱۲۷۰ کیلومتر ‌مسیر‌ بزرگراهی تا پایان سال ۱۴۰۰

آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در ۶۳۵ بیمارستان کشور

 

 

*** افزایش ظرفیت بنادر به ۲۸۰ میلیون تن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی حمل و نقل دریایی کشور، مدیریت، توسعه و بهره‌برداری از زیرساخت‌های بندری و دریایی شامل اسکله‌های بازرگانی و تاسیسات بندری، سیاست­گذاری و نظارت بر ناوگان تجاری و نفتی و سنتی را عهده‌دار بوده و در تعاملی سازنده و پویا، کارآمدی سیستم حمل و نقل دریایی کشور را به ارمغان آورده است.

ظرفیت بنادر کشور از ۱۹ میلیون تن در پیش از انقلاب، طی چهار دهه پس از انقلاب اسلامی در حال عبور از ظرفیت ۲۵۰ میلیون تنی است و با اجرا چند پروژه توسعه‌ای به ۲۸۰ میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول