کد خبر:261054
پ
هواپیما
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بی‌توجهی هواپیمایی کارون به مصوبه ستاد ملی کرونا/ انجام پرواز تهران – خارگ با ۱۰۰ درصد ظرفیت

سازمان هواپیمایی کشوری چندی پیش به هواپیمایی کارون به دلیل عدم رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا اخطار داد، اما این ایرلاین همچنان از ۱۰۰ درصد ظرفیت هواپیما استفاده می‌کند.

سازمان هواپیمایی کشوری چندی پیش به هواپیمایی کارون به دلیل عدم رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا اخطار داد، اما این ایرلاین همچنان از ۱۰۰ درصد ظرفیت هواپیما استفاده می‌کند.

 

*** اخطار به شرکت‌های هواپیمایی ماهان و کارون

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اوایل هفته جاری سازمان هواپیمایی کشوری به هواپیمایی کارون به دلیل عدم رعایت مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اخطار داد.

اما بی‌توجهی هواپیمایی کارون به مصوبه ستاد ملی کرونا همچنان ادامه دارد، به طوری که این ایرلاین در پرواز تهران – خارگ از ۱۰۰ درصد ظرفیت هواپیما استفاده کرده است.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ۱۸ بهمن‌ماه با بیان این که نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اطمینان از رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها به صورت مستمر ادامه دارد، اظهار کرده بود:

سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل عدم رعایت مقررات ابلاغی مقابله با شیوع ویروس کرونا به شرکت‌های هواپیمایی ماهان در مسیر کرمان – تهران در تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری و کارون در مسیر اهواز- تهران در تاریخ ۱۴ بهمن‌ماه اخطار داد.

 

محمدحسن ذیبخش در پایان با بیان این که عدم توجه به مفاد مقررات ابلاغی باعث به خطر افتادن سلامتی همکاران و مسافران خواهد شد، بیان داشت:

ضمن اخطار رعایت کامل دستورالعمل‌های ابلاغی، شرکت‌های هواپیمایی باید نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پذیرش در تمامی پروازها اقدام کنند.

 

 

اخبار مهم صنایع:
 
 
 
 
 
 
 

*** بی‌توجهی هواپیمایی کارون به مصوبه ستاد ملی کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این اخطارها در حالی است که هواپیمایی کارون برای بار دوم طی یک هفته اخیر فاصله‌گذاری اجتماعی را در پرواز تهران – خارگ با شماره ۲۵۰۴ رعایت نکرده است. 

این شرکت در پرواز مذکور از ۱۰۰ درصد ظرفیت صندلی‌ها هواپیما استفاده کرده و اعتراض مسافران را به این وضعیت برخورد نامناسب کرو پروازی به همراه داشته است.

پس از الزام رعایت استفاده ۶۰ درصدی از صندلی پروازها، علاوه بر پرداخت حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان وام با سود ۱۲ درصد به ایرلاین‌ها، قیمت بلیت پروازهای داخلی نیز ۱۰ درصد افزایش یافت.

مشخص نیست با وجود حمایت مطلوب وزارت راه و شهرسازی، چرا ایرلاین‌های همیشه بدهکار (به شرکت پخش و شرکت فرودگاه‌ها) همچنان به مصوبه ستاد ملی کرونا بی توجه هستند و در مسیر تامین منافع خود گام برمی‌دارند.

به نظر می‌رسد سازمان هواپیمایی بایستی با شدت بیشتری با ایرلاین‌های متخلف برخورد کند تا شاهد چنین اتفاقاتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد، نباشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول