کد خبر:261101
پ
جواز
بر اساس آمار وزارت صنعت:

رشد ۳۸.۶ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی در ۱۰ ماهه سال جاری

بر اساس آمار وزارت صنعت، صدور جواز تاسیس صنعتی در ۱۰ ماهه سال جاری، ۳۸.۶ درصد رشد داشته است.

بر اساس آمار وزارت صنعت، صدور جواز تاسیس صنعتی در ۱۰ ماهه سال جاری، ۳۸.۶ درصد رشد داشته است.

 

*** رشد سرمایه‌گذاری در صدور مجوزهای صنعتی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۳۱ هزار و ۹۴۰ فقره جواز تاسیس صنعتی از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه و رشد ۳۸.۶ درصدی آن در هم‌سنجی با سال ۹۸ است.

بر پایه داده‌های وزارت صنعت، میزان سرمایه‌گذاری در قالب مجوزهای صنعتی ۵۱۴ هزار و ۸۴ میلیارد تومان و اشتغال حاصل از این مجوزها ۷۱۶ هزار و ۳۰۳ نفر پیش‌بینی شده که به ترتیب در مقایسه با ۱۰ ماهه سال ۹۸ رشد ۶۰.۸ درصدی و افزایش ۳۷.۶ درصدی نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، تا پایان دی‌ماه سال جاری ۵ هزار و ۷۸۷ فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای در بخش صنعت صادر شد که حاکی از رشد ۷.۸ درصدی است.

پیش‌بینی شده از محل این پروانه‌های بهره‌برداری که با سرمایه‌گذاری ۱۷۳ هزار و ۹۰۹ میلیارد تومانی ایجاد شده، ۱۰۹ هزار و ۷۰۶ نفر اشتغال‌زایی شود.

سرمایه‌گذاری انجام شده و اشتغال این پروانه‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ به ترتیب رشد ۲۹۹ درصدی و افزایش ۲۸ درصدی نشان می‌دهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:
 

 

 

*** عوامل اصلی رشد سرمایه‌گذاری 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رشد سرمایه‌گذاری در مدت یاد شده به دلیل صدور پروانه‌های بهره‌برداری (شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس) با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۵۸.۳ هزار میلیارد ریالی، (شرکت کود شیمیایی اوره لردگان) با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۴۸.۴ هزار میلیارد ریالی و (پالایش نفت امام خمینی‌ (ره) شازند) با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۴۲.۶ هزار میلیارد ریالی و (مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب) با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۳۶.۲ هزار میلیارد ریالی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول