کد خبر:261222
پ
کیخسرو چنگلوایی
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور در اواخر بهمن و اوایل اسفند سال جاری

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از احتمال ورود ملخ صحرایی در اواخر بهمن و اوایل اسفندماه سال جاری به نوار جنوبی کشور خبر داد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از احتمال ورود ملخ صحرایی در اواخر بهمن و اوایل اسفندماه سال جاری به نوار جنوبی کشور خبر داد.

 

*** احتمال حمله ملخ صحرایی به کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کیخسرو چنگلوایی پیرامون احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور در اواخر بهمن و اوایل اسفندماه سال جاری، اظهار داشت:

با توجه به آنالیز وضعیت کنونی م‍لخ صحرایی در مناطق تولید مثل زمستانه در کشورهای شاخ آفریقا و شبه جزیره عربستان تحلیل دفتر مرکزی کنترل ملخ صحرایی فائو و شرایط آب و هوایی به احتمال زیاد از اواخر بهمن‌ماه سال جاری تا اوایل اسفند، حمله سراسری دسته‌جات ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان به سمت نوار جنوبی کشورمان آغاز خواهد شد.

 

وی بر اهمیت فعال کردن شبکه‌های مراقبت و پیش‌آگاهی و ردیابی تاکید کرد و افزود:

به منظور پیگیری ردیابی و پیشرفت مطلوب عملیات مبارزه با آفت م‍لخ صحرایی سریعاً نسبت به تشکیل جلسات منظم و هفتگی ستاد ملخ صحرایی استان با دستور کار مدیریت ملخ صحرایی اقدام و خلاصه صورت جلسات مصوبات و نتایج اقدامات انجام شده را به سازمان حفظ نباتات کشور و دفتر وزارتی ارسال کنند.

 

*** استفاده از کلیه امکانات اجرایی استانی جهت آمادگی مبارزه با ملخ صحرایی

 

چنگلوایی با تاکید بر استفاده از کلیه امکانات اجرایی استانی جهت آمادگی مبارزه با م‍لخ صحرایی، تصریح کرد:

کلیه امکانات اجرایی استان به همراه نیروهای کارآمد و با تجربه را با در نظر گرفتن سطوح آلوده و قابل مبارزه بسیج و در راستای کنترل بهینه و مؤثر آفت به کار گرفته شوند و مسئولان ذی‌ربط در آن سازمان و مدیریت شهرستان‌ها نسبت به تأمین امکانات و اعتبارات لازم از استانداری و فرمانداری مربوطه اقدام کنند.

از امکانات سمپاش و خودروی صحرایی سازمان جنگل‌ها و مراتع در استان خود در صورت لزوم استفاده کنند در صورت گسترش آلودگی آفت در سطح استان لازم است با استفاده از تمامی ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های موجود در استان و در صورت لزوم نیروهای نظامی و انتظامی سپاه ارتش و بسیج جهت مبارزه با م‍لخ صحرایی اقدام شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 

 

*** رعایت دستورالعمل فنی اجرایی مبارزه با ملخ صحرایی لازم‌الاجرا است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در پایان رعایت دستورالعمل فنی اجرایی مبارزه با ملخ صحرایی ارسالی از سازمان حفظ نباتات کشور در کلیه مراحل مبارزه را لازم‌الاجرا دانست و بیان کرد:

مسئولیت اجرایی و مدیریت و کنترل آفت مذکور در استان به عهده رئیس سازمان استان و در شهرستان‌ها به عهده مدیر مربوطه و مسئولیت تمام موارد فنی عملیات مبارزه به عهده مدیر حفظ نباتات استان است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول