کد خبر:261252
پ
سعید-ممبینی
رئیس اتاق اصناف:

جزئیات فروش فوق‌العاده نوروزی اصناف

رئیس اتاق اصناف، جزئیات فروش فوق‌العاده نوروزی اصناف را تشریح کرد.

رئیس اتاق اصناف، جزئیات فروش فوق‌العاده نوروزی اصناف را تشریح کرد.

 

*** فروش فوق‌العاده نوروزی اصناف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید ممبینی در نشست رئیس و هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران درباره جزئیات برگزاری فوق‌العاده نوروزی اصناف، اظهار کرد:

با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و ضرورت اجتناب از تجمع از یک سو و مشکلاتی که برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم برای اصناف در سال‌های گذشته ایجاد کرده بودند، امسال با ابتکاری از سوی اتاق اصناف ایران، مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت و دبیر خانه هیئت عالی نظارت در نظر داریم جشنواره فروش ویژه نوروزی نمایشگاهی به وسعت ایران را برگزار کنیم.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

در این راستا جلساتی با نمایندگان رسته‌های صنفی در هفته‌های گذشته داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که زمینه فروش فوق‌العاده به طور گسترده و در سطح کشور را ایجاد کنیم.

چنانچه این جشنواره در دور اول به خوبی برگزار شود، در سال‌های آینده نیز گزینه مناسبی برای جایگزینی با نمایشگاه‌های عرضه مستقیم خواهد بود و از آن جایی که مبدع این طرح اتحادیه‌ها بوده‌اند و در سال‌های گذشته نیز گلایه‌های زیادی از برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم داشتند، لذا امید داریم تا در این طرح، حضوری فعال و تأثیر گذار داشته باشند.

از سوی دیگر در نظر داریم تا توزیع و نظارت بر کالا را نیز به خود اتحادیه‌ها بسپاریم.

 

*** مشارکت اتحادیه‌های پوشاک در فروش فوق‌العاده

 

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص مشارکت اتحادیه‌های پوشاک، کیف و کفش و آجیل فروشان و قنادان در فروش‌های فوق‌العاده، اظهار کرد:

در این طرح، تمرکز با اتحادیه‌های پوشاک، کیف و کفش و قنادان و آجیل‌فروشان است که اجناس و خدمات آن‌ها از جمله کالاهای پر تقاضا در بازار شب عید است اما سایر اتحادیه‌ها نیز امکان مشارکت دارند چنانکه اتحادیه بارفروشان نیز اعلام آمادگی کرده است تا در کنترل قیمت میوه و ممانعت از افزایش نرخ، همکاری کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تغییر دامنه نوسان بورس به منفی ۲ تا مثبت ۶ از ۲۵ بهمن

تحویل ۱۲۷۰ کیلومتر ‌مسیر‌ بزرگراهی تا پایان سال ۱۴۰۰

آغاز واکسیناسیون سراسری کرونا در ۶۳۵ بیمارستان کشور

 

 

*** عرضه کالای قاچاق ممنوع!

 

ممبینی با بیان اینکه تمرکز ما بر حمایت از کالاهای تولید داخل است، تصریح کرد:

اما چنانچه فروشندگان کالاهای خارجی، مستندات لازم جهت واردات قانونی اجناس را ارائه دهند، منعی در شرکت ایشان در جشنواره مذکور وجود نخواهد داشت.

 

وی همچنین پیش‌بینی کرد که برندهای مختلفی از این طرح استقبال کنند.

به طور مثال، یکی از شرکت‌ها در زمینه کفش اعلام کرده است که طرح مذکور را در ۲۳۰ شعبه خود در سراسر کشور و با تخفیف ۵۰ درصد اجرا خواهد کرد.

 

رئیس اتاق اصناف ایران در پایان، تاکید کرد:

بدیهی است شرکت واحدهای صنفی در این طرح کاملاً اختیاری بوده و اجباری در آن نیست.

 

*** معرفی مکانیزمی برای شکایت مشتریان

 

سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت نیز در این جلسه، تصریح کرد:

نفس برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها تنظیم بازار و کاهش قیمت با حفظ کیفیت است.

 

معتمد وزیری با بیان اینکه در سال‌های گذشته نمایشگاه‌های بهاره برگزار می‌شد اما همه واحدهای صنفی نمی‌توانستند در این نمایشگاه‌ها حضور یابند، افزود:

سال ۹۹ بنا داریم تا جشنواره فروش ویژه نوروزی نمایشگاهی به وسعت ایران را با همکاری اصناف رقم بزنیم که اگر رضایت مشتریان را جلب کند، امکان تکرار این طرح در سنوات و مناسبات بعدی وجود دارد.

 

*** ایجاد فرایند سهل برای شکایات احتمالی مشتریان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت در پایان پیرامون ضمن درخواست از اتحادیه‌ها در زمینه فراهم‌سازی زمینه سهل و روشنی برای شکایات احتمالی مشتریان، اظهار کرد:

از اتحادیه‌ها انتظار می‌رود تا روندی را پیش‌بینی کنند که در صورت تخلف واحدهای صنفی و ارائه کالای کم کیفیت یا گرانفروشی مشتریان بتوانند شکایت خود را ثبت و به سرعت به آن رسیدگی شود

به عبارت دیگر لازم است تا فرایند سهل و روشنی برای شکایات احتمالی مشتریان در نظر گرفته شود تا مردم با خیال آسوده خرید و در صورت تخلف واحد صنفی مورد را پیگیری کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول