کد خبر:261120
پ
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور:

تحویل ۱۲۷۰ کیلومتر ‌مسیر‌ بزرگراهی تا پایان سال ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از تحویل ۱۲۷۰ کیلومتر ‌مسیر‌ بزرگراهی تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از تحویل ۱۲۷۰ کیلومتر ‌مسیر‌ بزرگراهی تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** ساخت و آسفالت راه روستایی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خیرالله خادمی درباره آخرین دستاوردهای کشور در حوزه ساخت پروژه‌های بزرگراهی، آزادراهی و ریلی اظهار داشت:

وضعیت زیرساخت‌های حمل و نقل کشور امروز نسبت به پیش از انقلاب اسلامی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست و ظرفیت حمل و نقلی ما به میزان زیادی افزایش یافته است‌.

تا سال ۵۷ در کشور ما ۴۷ هزار کیلومتر راه اصلی، شریانی، فرعی و درجه ۲ وجود داشت و کل راه‌های روستایی آسفالته ۳ هزار کیلومتر بود، اما امروز بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت در کشور داریم که بسیاری از این جاده‌ها مربوط به نقاط محروم هست.

 

*** افزایش ۳ برابری خط ‌آهن

 

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه بیان داشت:

در بخش ریلی پیش از انقلاب ۴۵۶۰ کیلومتر مسیر ریلی داشتیم که امروز با احتساب مسیرهای آنتنی و فرعی ریلی، ۱۴ هزار کیلومتر خط آهن در کشور داریم.

 

خادمی با بیان اینکه در حوزه توسعه شبکه ریلی امروز اقدامات خوبی در حال انجام است، اضافه کرد:

در حال حاضر ۳۴۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در قالب قرارداد در حال ساخت داریم که از این ۳۴۰۰ کیلومتر اولویت‌بندی از سال گذشته انجام شد تا مسیرهایی که تأثیر بیشتری در شبکه ریلی دارند و پیشرفت فیزیکی آنها هم بالاتر است در اولویت قرار گیرند که در این راستا ۸ مسیر ریلی به طول ۱۵۳۲ کیلومتر در اولویت قرار گرفت تا زودتر تکمیل شده و تحویل مردم شود.

امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ حداقل هزار کیلومتر از این مسیر ریلی تحویل مردم شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

تغییر دامنه نوسان بورس به منفی ۲ تا مثبت ۶ از ۲۵ بهمن

 
 

*** ساخت خطوط ریلی

 

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه بیان داشت:

این مسیرهای ریلی در شبکه ریلی در ترانزیت و اتصال مراکز بار به شبکه ریلی و همچنین شهرها به راه‌آهن مؤثر هستند.

در حوزه ساخت خطوط ریلی نسبت به سال ۵۷ بیش از سه برابر افزایش خطوط ریلی را داریم، ضمن این که خطوط ریلی دیگری نیز در دست مطالعه است.

 

*** افزایش ۱۳ برابری آزادراه‌های کشور 

 

وی با بیان اینکه آزادراه‌ها، شاهراه‌های اصلی حمل و نقل جاده‌ای ما محسوب می‌شوند، اظهار داشت:‌

تا سال ۵۷ طبق آمار ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور وجود داشت، اما امروز آنچه از شبکه آزادراهی زیر بار عبور ترافیک است، ۲۵۰۰ کیلومتر مسیر آزادراهی است که در حال سرویس‌دهی است و ۱۲۴۰ کیلومتر آزادراه طبق قرارداد در حال احداث است که به صورت سرمایه‌گذاری مشترک دولت و بخش خصوصی در حال ساخت است.

 

*** اولویت گذاری ۹ پروژه آزادراهی

 

خادمی در ادامه بیان داشت:

در پروژه‌های آزادراهی نیز از سال گذشته اولویت‌گذاری در دستورکار قرار گرفت و بر اساس اهمیت پروژه و پیشرفت فیزیکی، ۹ پروژه آزادراهی در اولویت قرار گرفت. طول این ۹ پروژه ۵۷۵ کیلومتر آزادراه است، که تلاش می‌کنیم تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد و بدین ترتیب طول آزادراه‌های کشورو ۲۳ درصد افزایش می‌یابد.

 

*** ‌۱۰ هزار کیلومتر آزادراه در کشور نیاز داریم

 

وی در ادامه تصریح کرد:

نیاز کشور در حوزه آزادراهی وجود ۱۰ هزار کیلومتر آزادراه در کشور است که با توجه به افزایش ظرفیت در محور‌ها این نیاز برآورد می‌شود، یعنی آنچه در طرح‌های آینده داریم.

اگر ما به رقم ۵ هزار کیلومتر آزادراه در سطح کشور تا ۴ سال آینده برسیم، اغلب شبکه‌های اصلی اجرا شده است و مابقی هم در توسعه‌های آینده قرار می‌گیرد. در حوزه آزادراه‌ها اقدامات بیشتری ضروری است.

 

*** تحویل ۱۲۷۰ کیلومتر ‌مسیر‌ بزرگراهی تا پایان سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزرای صنایع، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پایان، اظهار داشت:

در بخش بزرگراهی نیز تا پیش از انقلاب یک‌هزار کیلومتر بزرگراه داشتیم، اما امروز ۱۷ هزار کیلومتر بزرگراه داریم. بزرگراه‌ها نیاز به پرداخت عوارض ندارد، ضمن آنکه دسترسی بیشتری دارد و نیاز مردم به بزرگراه‌ها بیشتر است؛ بنابراین تلاش شد، در این حوزه عملکرد بهتری داشته باشیم.

در حال حاضر ۷۸۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در حال ساخت در کشور داریم و معمولا سالانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر از این مسیرها را تحویل می‌دهیم و برنامه این است تا پایان سال ۱۴۰۰ میزان ۱۲۷۰ کیلومتر از این مسیرهای بزرگراهی را تحویل مردم کشور بدهیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول