کد خبر:261171
پ
دژپسند
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰، هفته‌ آینده نهایی می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی از نهایی شدن اصلاحیه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در هفته آینده خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از نهایی شدن اصلاحیه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در هفته آینده خبر داد.

 

*** اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح‌های دهه فجر گرگان در جمع خبرنگاران با اشاره به درآمد ۸۰ هزار میلیارد ریالی ایران از فروش نفت در سال جاری از نهایی شدن اصلاحیه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، تا یکشنبه هفته آینده خبر داد و اظهار داشت:

افتتاح طرح‌های اقتصادی در کشور ثمره مقاومت و تلاش مردم در مقابل زیاده‌خواهی و فشار دشمنان است و نباید فراموش کنیم که مردم در این سختی‌ها و مشکلات با همدلی و وحدت، دشمن را به زانو درآوردند.

 

*** نگاه مردم به بورس باید بلند مدت باشد

 

وی درباره وضعیت حاکم بر بورس، خاطرنشان کرد:

بازار سرمایه تکیه‌گاه بخش خصوصی برای تامین منابع مالی است و دولت هیچ وابستگی به درآمدهای آن ندارد، مردم از بورس استقبال خوبی کردند اما مداخله غیرحرفه‌ای حقوقی‌ها باعث ایجاد تبعات و نوسان در بازار سرمایه شد و سهام‌داران حقیقی را دچار مشکل و نگرانی کرد.

نگاه مردم به بورس باید در قالب برنامه میان مدت و بلند مدت باشد و اگر این رویکرد در بازار سرمایه مورد توجه قرار نگیرد فشار و بار روانی شدیدی ایجاد خواهد کرد.

فرهنگ سهام‌داری و حضور در بورس از سوی مردم و بنگاه‌داران یکی از مجاری اصلی تامین مالی پایدار بازار سرمایه است و با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده در شورای عالی بورس، بازار سهام به شرایط مطلوب باز خواهد گشت.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 

 

*** تاکنون ۶۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی کشور تامین و پرداخت شده است

 

دژپسند در ادامه به اختصاص بودجه عمرانی کشور اشاره کرد و گفت:

با وجود کاهش درآمد نفتی و اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا تاکنون ۷۶.۵ درصد بودجه عمرانی کشور به بخش های گوناگون پرداخت شده و مابقی آن نیز تا پایان سال مالی اختصاص خواهد یافت.

بودجه عمرانی کشور در سال جاری ۸۰۰ هزار میلیارد ریال بود که تاکنون ۶۱۰ هزار میلیارد ریال آن تامین و پرداخت شد.

 

وی با اشاره به این که رویکرد انقلاب اسلامی توسعه و آبادانی همه مناطق کشور به ویژه روستاها و مناطق محروم و دستیابی به خودکفایی در محصولات کشاورزی و استراتژیک بوده، تصریح کرد:

اقدامات زیربنایی دولت دوازدهم در راستای تحقق این اهداف است.

 

*** تاثیر کرونا بر بخش اقتصادی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان به آسیب شیوع کرونا در بخش اقتصادی کشور اشاره کرد و اظهار داشت:

این ویروس به اشتغال و تولید بسیاری از کشورها آسیب جدی وارد کرد اما رشد اقتصادی ایران از ابتدای سال تاکنون در بخش نقدی و غیرنقدی مثبت و امیدوارکننده بود.

نرخ بیکاری کشور درسال جاری با وجود شیوع کرونا تک رقمی شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول