کد خبر:261903
پ
LW8B1956
در نشست مسئولین ذوب آهن عنوان شد

ذوب آهن اصفهان با وجود تحریم و شیوع کرونا در مسیر پیشرفت

نشست مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با معاونین و مدیران این شرکت نوزدهم بهمن ماه در تالار آهن برگزار شد.

نشست مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با معاونین و مدیران این شرکت نوزدهم بهمن ماه در تالار آهن برگزار شد.

 

*** دستاورد ذوب آهن در شرایط کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، منصور یزدی زاده  در این نشست، اظهار داشت:

با تلاش و کوشش تک تک پرسنل متعهد و نجیب کارخانه،خرد جمعی و حمایت های هلدینگ صدرتامین موفقیت ها و دستاوردهای خوبی را با وجود شیوع ویروس کرونا در شرکت شاهد هستیم.

ذوب آهن اصفهان در مقایسه با سایر فولادسازان کشور که از گاز یارانه ای استفاده می کنند، بخشی از انرژی مورد نیاز تولیدش را وارد می کند و به این دلیل در برابر سایر تولید کنندگان فولاد حاشیه سود کمتری دارد.

با وجود تمام نامهربانی هایی مختلف ، اقدامات خوبی در زمینه تامین مواد اولیه انجام گرفت. سال گذشته در این زمان موجودی سنگ آهن درشت دانه کارخانه، زیر ۱۰ روز را تامین می کرد که این عدد هم اکنون به بالای ۷۰ روز رسیده است،یعنی هفت برابر.

 

*** تولید در ذوب آهن

 

مدیر عامل ذوب آهن در ادامه تصریح کرد:

در شرایط سخت تحریم و کمبود مواد اولیه باید در کنار تامین مواد آهن دار برای تولید،جهت ذخیره هم تلاش می کردیم تا به پایداری نسبی برسیم که این مهم تا حدودی انجام گرفته است اما هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب مسیر سختی را در پیش داریم.

تملک معادن البرز مرکزی یک ضرورت بود که با حمایت هلدینگ صدرتامین محقق شد و این اقدام نشان داد که ذوب آهن اصفهان توانایی گرفتن معدن را دارد.

در زمینه پروژه های مدیریت مصرف آب اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و طرح هایی نیز در دست اجرا داریم.

در حوزه مالی نیز زیان انباشته ذوب آهن اصفهان صفر شد که این اقدام شاخص ، توزیع سود را برای سهامداران در پی دارد و این ذینفعان ارزشمند را به آینده امیدوارتر می کند.

شبکه بانکی کشور نیز تعاملات بسیار خوبی با کارخانه دارند و ضمن حضور در این مجموعه حد اعتباری را افزایش دادند.

 

*** پروژه های توسعه شرکت

 

وی در خصوص پروژه های توسعه شرکت نیز افزود:

پروژه LF با شرایط خوبی در حال اجرا است، پروژه PCI نیز به عنوان یک طرح پیچیده راه اندازی شد اما چینی ها در این خصوص همکاری لازم را با ما نداشتند و امیدواریم در سال آینده نتایج و منافع بهتری را از این پروژه شاهد باشیم.

کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان بعد از پنج سال وقفه با تلاش و کوشش شبانه روزی کارکنان راه ا ندازی شد و در بخش های مختلف مانند سیستم خنک کننده،توزین،بارگیری،اتوماسیون و … کوره جدیدی را شاهد هستیم.میانگین تولید چدن کارخانه به حدود ۹ هزار تن رسیده است و تلاش داریم در سال جاری رکورد سه کوره ای را داشته باشیم.

 

*** صادرات محصولات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل ذوب آهن در پایان، اظهار داشت:

در بحث صادرات محصولات کارخانه این امکان وجود دارد که کل تولیدمان را صادر کنیم، و امیدوارم در این راستا موانع برداشته شود .

این مجموعه تعداد ۲۸۷ شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است و دو شهید گمنام هم به یادگار از دفاع مقدس در ذوب آهن داریم که باعث خیر و برکت برای ذوب آهن هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول