کد خبر:261806
پ
LW8B1995
در نشست خبری مدیر عامل ذوب آهن اصفهان عنوان شد

ذوب آهن اصفهان تنها تولید کننده موفق فولاد بدون یارانه انرژی

مقارن با ایام دهه مبارک فجر نشست خبری مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه برگزار شد.

 
مقارن با ایام دهه مبارک فجر نشست خبری مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه برگزار شد.
 
 

*** صنعت فولاد کشور برگرفته از تجربه،اندیشه و تخصص ذوب آهنی ها است

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، منصور یزدی زاده در این نشست، گفت:
ذوب آهن اصفهان در بخش ارائه خدمات فنی مهندسی به کشور،اشتغالزایی،مسئولیت های اجتماعی و … افتخاری برای کشور محسوب می شود.می توان گفت صنعت فولاد کشور برگرفته از تجربه،اندیشه و تخصص ذوب آهنی ها است.
بیش از پنجاه سال از عمر ذوب آهن اصفهان می گذرد و تولید فولاد امروز در کشور از ۳۰ میلیون تن عبور کرده است. این صنعت مادر با ناملایماتی در طول عمرش مواجه بوده که به برخی اشاره می کنم .طرح سبا به ذوب آهن تعلق داشت و زمانی که این کارخانه دولتی بود و سهام آن را وگذار نکرده بودند این طرح از کارخانه جدا شد.
فولاد خراسان را نیز ذوب آهن اصفهان ساخت اما بعد جدا شد.
اگر این دو طرح بزرگ را از ذوب آهن جدا نکرده بودند امروز تولید ما بیش از ۵ میلیون تن بود.متاسفانه معادن هم از ذوب آهن جدا کردند و به عنوان آخرین شرکت در بورس عرضه شد.
با وجود این چالش ها،امروز ذوب آهن اصفهان در مسیر خوبی قرار گرفته است.مجموعه افتخاراتی که امروز در ذوب آهن اصفهان شاهد هستیم مرهون تلاش و کوشش تک تک پرسنل در بخش های مختلف،حمایت های هیات مدیره و هلدینگ صدر تامین بوده است.
 
 

*** کوره بلند شماره یک

 
 
وی در ادامه بیان داشت:
کوره بلند شماره یک بعد از پنج سال توقف با تلاش کارکنان مجدد در مدار تولید قرار گرفت و امیدواریم انشاا… شاهد بهبود تامین مواد اولیه برای تولیدش باشیم. پروژه PCI نیز به عنوان یک مکمل در کنار کوره بلند ها قرار گرفت تا پودر زغال در فرایند تولید جایگزین کک متالورژی شود.
ذوب آهن اصفهان تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا به شمار می رود و به لطف خداوند و تلاش کارکنان موفق شد گواهینامه این محصول استراتژیک را نیز دریافت کند و قرارداد صادرات آن نیز به کشور افغانستان منعقد شد.
ذوب آهن اصفهان توانایی صادرات کل محصولات خود را  دارد و اگر مسئولین کمتر می توانند به این صنعت کمک کنند انتظار است حداقل بگذارند که تولید و صادرات خودش را داشته باشد.
ذوب آهن اصفهان در زمینه بومی سازی نیز دستاوردهای خوبی حاصل کرده است که از آن جمله می توان به ساخت درب های فلکسیبل باتری سه کک سازی به تعداد ۱۴۸ عدد و ساخت دریچه های کشویی پاتیل های فولاد بر که قبلاً در اختیار شرکت های اروپایی قرار داشت اشاره نمود .
 
 

*** خارج شدن ذوب آهن از زیان انباشته

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل ذوب آهن در پایان، اضافه کرد:
ذوب آهن چندین سال با زیان انباشته مواجه بود که خوشبختانه در پایان شش ماهه اول سال جاری  از زیان انباشته خارج شد و در پایان ۹ ماه نیز به سودآوری رسید.
ذوب آهن اصفهان تنها شرکت مصرف کننده سنگ آهن دانه بندی است و انشاا… مشکل تامین پایدار آن نیز برطرف شود. در زمینه تامین زغال ، تملک معادن البرز مرکزی دستاورد بزرگی بود که از حمایت های هلدینگ در این زمینه تشکر می کنم.
 
 
 
 
انتهای پیام//
 
 
 
منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول