کد خبر:260911
پ
پالایشگاه
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

کاهش ۵۰ درصدی واردات پتروشیمی با افزایش تولید پروپیلن/ قشم به‌طور حتم هاب آینده صنعت پتروشیمی کشور است

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی معتقد است، قشم به‌طور حتم هاب آینده صنعت پتروشیمی کشور است.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی معتقد است، قشم به‌طور حتم هاب آینده صنعت پتروشیمی کشور است.

 

*** افزایش تولید پروپیلن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرام رضایی در مراسم آغاز به‌کار سومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌‎های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد قشم در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، اظهار داشت:

شیوع ویروس کرونا منجر به کاهش تقاضا برای مصرف برخی از محصولات پلیمری به‌ویژه محصولاتی که در تولید ظروف یک‌بار مصرف بسته‌بندی و کاربرد رنگ شده است.

کاهش برگزاری مراسم‌ها، گردهمایی‌ها و دورهمی‌ها، کاهش تقاضا را در این بخش شکل داده و به‌طور قطع در صورتی‌که کرونا در کشور شیوع پیدا نمی‌کرد با جهش بیشتری برای مصرف محصولات پلیمری روبه‌رو می‌شدیم.

 

وی با اشاره به حرکت جهانی کشورهای نفت و گازخیز به سمت تکمیل زنجیره‌های ارزش از اتیلن پروپیلن و پلی پروپیلن، تصریح‌کرد:

افزایش تولید پلی پروپیلن در کشورهایی همچون عربستان و آمریکا افزایش یافته و شرکت ملی صنایع پتروشیمی سعی کرده در قالب شکل‌گیری سومین جهت توسعه، از قافله افزایش تولید پروپیلن جهانی عقب نماند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 

 

*** پتاسیل قشم برای تبدیل شدن به کانون تولید محصولات پتروشیمی

 

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به شکل‌گیری دو هاب (مرکز) پتروشیمی در عسلویه و ماهشهر، از قشم به عنوان یکی از مناطقی نام برد که قابلیت و ظرفیت بالایی برای تبدیل به کانون تولید محصولات پتروشیمی دارد و یادآور شد:

گردش آب در سواحل جزیره قشم به گونه‌ای است که نیاز به لای‌روبی اسکله‌ها و سواحل ندارد و در عمل هزینه پهلودهی کشتی‌های غول‌پیکر در اسکله‌های قشم را به حداقل کاهش می‌دهد.

 

رضایی با اشاره به صدور پنج مجوز برای ساخت و توسعه صنایع پتروشیمی در جزیره قشم با محوریت تکمیل زنجیره ارزش متانول، تاکید کرد:

قشم به‌طور حتم هاب آینده صنعت پتروشیمی کشور است، به‌طوری‌که مطالعات جامع شکل‌گیری صنایع پتروشیمی در بزرگترین جزیره خلیج فارس تکمیل و برای اجرا ابلاغ شده است.

 

*** تکمیل زنجیره ارزش متان و متانول

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پایان با تاکید بر اینکه شکل‌گیری هاب پتروشیمی در شمال جزیره قشم منطقه سلخ دارای پیوست زیست محیطی است، خاطرنشان‌کرد:

تاکنون پنج طرح با ظرفیت تولید ۶ میلیون و ۷۶۰ هزار تن تولید محصولات با هدف تکمیل زنجیره ارزش متان و متانول در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول