کد خبر:260861
پ
افزایش
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۲۲ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات ۲۰ بهمن ماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۲هزار و ۳۰۲واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۱۹۲هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در جریان معاملات ۲۰ بهمن ماه بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۲هزار و ۳۰۲واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۱۹۲هزار واحد قرار گرفت.

 

*** رشد شاخص بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۲۰ بهمن ماه بازار سرمایه بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون سهم و حق‌تقدم به ‌ارزشی بالغ بر ۱۲ هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۲۵۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۲ هزار و ۳۰۲ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۹۲ هزار و ۸۳۴ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری صدر تامین، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تولید فولاد سپید فراب کویر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 

 

*** بازارهای فرابورس ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۵۳۶ میلیون ورقه به‌ارزش ۲۰ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان در ۵۱۷ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۰ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۴۵۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، فولاد هرمزگان جنوب و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، صنعتی مینو و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول