کد خبر:261023
پ
وزارت صنعت
با حضور وزیر صنعت انجام شد

انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه میان ایمیدرو، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت و بانک صنعت و معدن

تفاهم‌نامه سه جانبه میان ایمیدرو، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت و بانک صنعت و معدن با حضور وزیر صنعت به امضا رسید.

تفاهم‌نامه سه جانبه میان ایمیدرو، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت و بانک صنعت و معدن با حضور وزیر صنعت به امضا رسید.

 

*** ظرفیت مالی شرکت‌های وزارت صنعت در خدمت طرح‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این تفاهم‌نامه در راستای استفاده از ظرفیت‌های مالی شرکت‌های مرتبط با وزارتخانه برای تامین مالی واحدها و پروژه‌های اولویت‌دار بخش صنعت و معدن بوده است.

در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت، قائم مقام وزیر در امور بازرگانی، معاونان وزارتخانه و مدیرعامل بانک صنعت و معدن حضور داشتند.

این تفاهم‌نامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و بانک صنعت و معدن منعقد گردید.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه کمک به رونق سرمایه‌گذاری و تامین مالی واحدها و پروژه‌های بخش صنعت و معدن و حمایت از اشتغال این حوزه بوده است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 

 

*** افزایش میزان سپرده‌گذاری شرکت‌های تابعه

 

بر اساس این تفاهم‌نامه طرفین توافق کردند تا میزان سپرده‌گذاری شرکت‌های تابعه و وابسته ایمیدرو طی سه مرحله تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال و با نرخ بانکی قابل مذاکره ( بر مبنای نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) در نزد بانک صنعت و معدن افزایش یابد.

همچنین بانک صنعت و معدن در مرحله اول حداقل به نسبت ۴ برابر این سپرده گذاری و حداقل تا ۴۰ هزار میلیارد ریال اقدام به ارائه تسهیلات و اعتبار به منظور تامین سرمایه در گردش، سرمای‌ گذاری و تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای واحدهای معدنی و صنعتی نماید.

در صورت تحقق این هدف، ایمیدر و همکاری لازم را برای افزایش میزان سپرده‌گذاری شرکت‌های تابعه و وابسته در مرحله دوم و سوم ( هر کدام ۱۰ هزار میلیارد ریال) پیگیری و انجام خواهد داد تا در نهایت، میزان تسهیلات و اعتبار بانک در اختیار به منظور سرمایه‌گذاری و تامین مالی طرح‌ها و حمایت از تولید به ۱۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

شناسایی، اولویت‌بندی و اعلام فهرست پروژه های مرتبط با زنجیره معدنی و صنایع معدنی از طریق کمیته‌ای مشترک بین ایمیدرو و معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت صورت می‌گیرد و حداقل ۵۰ درصد منابع مالی فوق به این حوزه تخصیص می‌یابد.

 

*** چه اقداماتی در در سامانه هماهنگ وزارت صنعت انجام می‌شود؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین در بخش صنعت، اولویت‌بندی طرح‌ها با معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت خواهد بود.

فرآیند ثبت درخواست متقاضیان تسهیلات از این منابع، ارجاع به بانک صنعت و معدن و بررسی، تایید و پرداخت تسهیلات، در سامانه هماهنگ وزارت صنعت پیاده‌سازی و عملیاتی خواهد شد.

از سوی دیگر با هدف تقویت گردش مالی بانک صنعت و معدن، مقرر گردید شرکت‌ها، بخشی از منابع گردش حساب فروش مربوط به بورس کالا را نیز از طریق درگاه بانک صنعت و معدن انجام دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول