کد خبر:260244
پ
اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

۳۴ درصد متقاضیان طرح ملی مسکن، آورده ۴۰ میلیونی را واریز کردند/ تحویل بیش از ۳۰ هزار واحد مسکن مهر در دهه فجر

وزیر راه و شهرسازی از تحویل ۳۰ هزار مسکن مهر، همزمان با دهه فجر خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از تحویل ۳۰ هزار مسکن مهر، همزمان با دهه فجر خبر داد.

 

*** طرح اقدام ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در رسانه ملی پیرامون طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت:   

در این طرح حدود ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط داشتیم که برای آن زمین و طرح؛ کارسازی کردیم و در ۱۸۳ شهر ثبت نام انجام نشده بود که اخیراً انجام شده که حدود ۲۰۰ هزار نفر را در این مرحله ثبت نام کردند و بیش از ۹۰ هزار نفر واجد شرایط هستند و برای آن زمین پیش بینی و این طرح‌ها شروع شده است.

در یک سری از شهرها، مردم زمین‌ها را تحویل گرفتند که خودشان به صورت گروهی البته بستگی به شهر، زمین و طرح؛ اقدام به ساخت کردند و در یک سری از طرح‌ها که زمین زیادی نداریم به صورت مجتمع سازی می‌باشد و با قرارداد با کارگزاری‌ها، مردم به آن طرح‌ها متصل شده اند و همچنین یک طرح مشارکتی داریم که زمین را با یک سازنده شراکت کردیم که سازنده سهم خودش را آزاد می‌فروشد و مابقی به افرادی که در این طرح ثبت نام کردند واگذار می‌شود.

در تعدادی شهرها هم به دلایل مختلف هنوز طرح شروع نشده است که در حال رفع آن هستیم.

تاکنون حدود ۱۵۰ هزار نفر ودیعه اول را پرداخت کرده‌اند.

 

*** پرداخت ودیعه اول توسط مردم

 

وی با اشاره به اینکه هنوز شاهد پرداخت ودیعه اول توسط مردم هستیم، افزود:

باتوجه به اینکه مهلت واریز پایان یافته، ولی به بانک مسکن گفته ایم افرادی که پرونده تشکیل دادند می‌توانند اقدام به پرداخت ودیعه کنند.

در طرح اقدام ملی مسکن بیش از ۵۰۰ هزار واحد ساخته می‌شود که هر چقدر مردم آورده‌های خودشان را تسریع کنند این طرح‌ها با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

 

 

اخبار مهم صنایع:

اقدام جدید گمرک ایران برای جلوگیری از رسوب کالاهای صادراتی

عرضه محصولات فولادی در بورس به ۳ شیوه

اجباری شدن ثبت چ‍ک در سامانه صیاد از سال آینده

 

 

*** چند اتفاق بزرگ در ۱۲ فروردین 

 

وزیر راه و شهرسازی درباره حمل و نقل هوایی، گفت:

در فرودگاه‌ها، هدایت و مراقبت پرواز مهم است که بتوانیم تجهیزات ناوبری، راداری و مدیریت آسمان کشور را قدرتمند اداره کنیم.

در ۱۲ فروردین چند اتفاق بزرگ در کشور داشتیم که مهمترین آن در فرودگاه مهرآباد بود که بر اساس آن توانستیم سیستم راداری تقرب را با مرکز کنترل از طریق یک پلتفرم مشترک در یک کنسول به هم مرتبط کنیم و سامانه اطلاعات مدیریت یکپارچه شود.

با بدعهدی غربی‌ها که مشکلاتی را بارها بر سر این کشور آوردند؛ اما تعدادی تجهیزات که توسط شرکت فرودگاه‌ها خریداری شده بود توسط افراد متخصص داخلی نصب و راه اندازی شد.

 

وی با اشاره به اینکه در فرودگاه‌ها به دنبال این هستیم که زمان سوار و پیاده شدن مسافران را کوتاه کنیم، بیان کرد:

در حال حاضر در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد بعد از سال‌ها انتظار بازسازی صورت گرفت و پل‌های هوایی و اتصال به هواپیما نصب شد و در مراحل بعد آن را گسترش خواهیم داد.

ظرفیت فرودگاه‌های کشور را تا پایان سال آینده به ۵۰ میلیون مسافر خواهیم رساند که با این تحولات که در بخش‌های فرودگاهی کشور اتفاق افتاد، ما را در جهت زیرساخت، ناوبری، مدیریت آسمان کشور، ترمینال و خدمات جانبی مورد نیاز قدرتمند خواهد کرد و خدمات بهتری را به مردم ارائه می‌دهیم.

در موضوع هواپیما؛ شرکت‌ها را تشویق و حمایت کردیم تا بتوانند هواپیما خرید کنند و ناوگان هوایی را تقویت و نوسازی می‌کنیم و این موضوع در حال اجراست.

 

*** پرداخت ودیعه اول توسط مردم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون باز آفرینی شهری و پرداخت ودیعه اول توسط مردم ، اظهار داشت:

در موضوع باز آفرینی شهری، سه کار مهم در دستورکار قرار دارد اول بهسازی محلات شهری برای بافت فرسوده و نا کار آمد است که در یکسری از شهرهای بحرانی بیش از پانصد طرح اجرا کردیم و اولین بار بهسازی شهری برای شهر زابل انجام شد البته این طرح را برای تعدادی از شهرهای کشور انجام داده‌ایم.

مرحله دوم خدمات زیر بنایی و روبنایی بود که در شهرهای گوناگون انجام شده است و کپرنشینی‌هایی که بایستی جمع آوری می‌شد که مهمترین آن در چابهار است، در همین دولت سامان‌دهی خواهد شد و در این زمینه خانه‌هایی ساخته خواهد شد و کپرها جمع آوری و مردم به خانه‌ها منتقل می‌شوند.

سومین فعالیت هم این است که خود مردم خانه‌هایشان را نوسازی کنند و در سال ۹۸ و سال جاری، ۳۴ هزارنفر به بانک معرفی شدند پرونده تشکیل و پروانه ساخت دریافت کردند و این کار را ادامه می‌دهیم تا مردم هر چه بیشتر و بهتر خانه‌های مقاوم داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول