کد خبر:260345
پ
لامپ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ورود مصرف برق به کانال ۴۰ هزارمگاوات

مصرف برق کشور پس از گذشت پنج روز روند کاهشی، در هیجدهمین روز از بهمن‌ماه در ساعت ۱۸ و ۲۳ دقیقه بار دیگر از مرز ۴۰ هزار مگاوات گذشته و به ۴۰ هزار و ۱۳۵ مگاوات رسید.

مصرف برق کشور پس از گذشت پنج روز روند کاهشی، در هیجدهمین روز از بهمن‌ماه در ساعت ۱۸ و ۲۳ دقیقه بار دیگر از مرز ۴۰ هزار مگاوات گذشته و به ۴۰ هزار و ۱۳۵ مگاوات رسید.

 

*** میزان مصرف برق در بخش صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میزان م‍صرف برق درحالی روز گذشته به ۴۰ هزار و ۱۳۵ مگاوات رسید که سال ۹۸ و در همین بازه زمانی میزان مصرف ۳۴ هزار و ۳۶ مگاوات بود که این امر نشان از رشد ۶ هزار و ۹۹ مگاواتی دارد.

م‍صرف برق در بخش صنایع و در ساعت ۱۸ و ۲۳ دقیقه پنج هزار و ۶۹ مگاوات رسیده که البته رشد مصرف در این بخش به گفته وزیر نیرو، نشان آن است که برق در جای درست خود مصرف می‌شود .

رشد مصرف برق در بخش صنعت براساس اعلام کارشناسان صنعت برق بیانگر آن است که رونق اقتصادی در کشور وجود دارد و بخش مولد به فعالیت‌های تولیدی خود ادامه می‌دهد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سازمان بورس اجازه قیمت‌گذاری دستوری را نمی‌دهد

با اجرایی شدن پروژه انتقال آب، خراسان رضوی قطب فولادی کشور می‌شود

تمدید مهلت دریافت تسهیلات کرونایی برخی مشاغل تا نیمه اسفندماه

 

 

*** رشد مصرف برق در بخش خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میزان م‍صرف برق روز گذشته در ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه ۳۸ هزار و ۳۱۸ مگاوات بود که نسبت به ساعت ۱۸ عصرگاهی مصرف کمی به نظر می‌رسد، اما در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که ۳۰ هزار و ۵۸۵ مگاوات بود، رشد هفت هزار و ۷۳۳ مگاواتی یافته که رشد بالایی برای فصل زمستان محسوب می‌شود.

هفته‌های گذشته رشد مص‍رف برق در بخش خانگی سبب شده بود متولیان صنعت برق در باره این رشد بی‌رویه توصیه‌های جدی برای کاهش مصرف داشته باشند، این مصرف بی رویه سبب شده بود شرکت توانیر با هدف کاهش مصرف طرح اصلاح روشنایی معابر را به مرحله اجرا در آورد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول