کد خبر:260557
پ
کاظم-خاوازی
وزیر جهاد کشاورزی:

واکسن رازی کوو پارس، طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی تولید شده است

وزیر جهاد کشاورزی از تولید واکسن رازی کوو پارس، طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

وزیر جهاد کشاورزی از تولید واکسن رازی کوو پارس، طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

 

*** تولید واکسن کرونا توسط موسسه رازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کاظم خاوازی در آیین رونمایی از واکسن رازی کوو پارس موسسه رازی ضمن تبریک ایام دهه فجر و تشکر از کادر درمان برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹، اظهار داشت:

موسسه رازی از سال ۱۳۰۳ تشکیل شد، در سال ۱۳۲۱ واک‍سن کزاز را معرفی کرد و پس از آن دیفتری، سرخک، سرخجه و اوریون را تولید کرد.

در طول ۹۶ سال از تاسیس موسسه تحقیقات واک‍سن و سرم‌سازی رازی، این موسسه هر زمانی که یک بیماری عفونی در کشور بروز می‌کرد با امکاناتی که در اختیار داشت اقدام به بررسی و تهیه واکس‍ن ‌کرده است.

در حال حاضر ۶ واک‍سن اجباری کودکان توسط این موسسه رازی تولید می‌شود و هر زمان که بیماری عفونی در کشور شیوع پیدا کرده، موسسه رازی با بضاعت خود برای ساخت واک‍سن و دارو پیش قدم شده است.

 

وی در رابطه با نوع واک‍سن موسسه رازی، عنوان کرد:

موسسه رازی یکی از مناسب‌ترین پلتفرم‌ها یعنی پلتفرم نوترکیب را انتخاب کرد که جزو بهترین انواع پلتفرم تولید واکسن محسوب می‌شود و هیچ ویروسی را وارد بدن نمی‌کند و بسیاری از کمپانی‌های دنیا این روش را انتخاب کرده‌اند.

 

*** رعایت دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت در ساخت واکسن

 

خاوازی با بیان اینکه ساخت این واک‍سن توسط تیم ویژه‌ای از پزشکان، داروسازان دامپزشکان و شیمی‌دانان کشور در موسسه رازی انجام شده است، تصریح کرد:

همچنین دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت WHO و سازمان غذا و دارو FDA یه صورت کامل در این واکسن رعایت شده است.

موسسه رازی از اسفند سال ۱۳۹۸ کار ساخت واک‍سن را آغاز و از روش واک‍سن پروتئینی نوترکیب که از ایمن‌ترین واک‍سن‌ها است، برای تولید واکسن استفاده شد.

در فاصله اسفند ۹۸ تا پایان فروردین ۹۹، کار طراحی را تمام کرد، در اردیبهشت دوزسنجی و فرمولاسیون انجام شد و از خرداد ماه ۹۹، این واک‍سن بر روی ۵۰۰ حیوان آزمایش شد.

این واک‍سن تحت رهبری وزارت بهداشت و با کار کارشناسی دقیق سازمان غذا و دارو انجام شده که از تمام تلاشگران این عرصه تشکر می کنم و امیدواریم آزمون‌های بالینی ۱ و ۲ انسانی را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سازمان بورس اجازه قیمت‌گذاری دستوری را نمی‌دهد

با اجرایی شدن پروژه انتقال آب، خراسان رضوی قطب فولادی کشور می‌شود

تمدید مهلت دریافت تسهیلات کرونایی برخی مشاغل تا نیمه اسفندماه

 

 

*** مردم به راحتی می‌توانند به این واکسن اطمینان کنند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر جهاد کشاورزی در پایان با بیان اینکه امیدواریم هر روز شاهد موفقیت‌های بیشتر محققین برای کنترل بیماری‌ها باشیم، اظهار کرد:

از آنجا که این واکسن تحت مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری سازمان غذا و دارو ساخته شده است، مردم به راحتی می‌توانند به آن اطمینان کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول