کد خبر:260353
پ
صنایع معدنی
بر اساس اعلام ایمیدرو:

صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری در بخش معدن و صنایع معدنی با داخلی‌سازی

بر اساس اعلام ایمیدرو در سال جاری نزدیک به یک میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی ناشی از بومی‌سازی و توسعه توان ساخت داخل در بخش معدن و صنایع معدنی محقق خواهد شد.

بر اساس اعلام ایمیدرو در سال جاری نزدیک به یک میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی ناشی از بومی‌سازی و توسعه توان ساخت داخل در بخش معدن و صنایع معدنی محقق خواهد شد.

 

*** برنامه بومی‌سازی ۵۰۹ میلیون دلار قطعه در بخش معدن و صنایع معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از ابتدای سال جاری سیاست بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل توسط این سازمان به واحدهای زیرمجموعه و تابعه ابلاغ شد و با دریافت اهداف عملیاتی شرکت‌ها، پایش این هدف دنبال شد.

براساس برنامه سازمان ایمیدرو با همراهی شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه، بومی‌سازی ۵۰۹ میلیون دلاری در بخش قطعات و تجهیرات تولید و همچنین ۴۰۸ میلیون دلار برای طرح‌های توسعه ای برای سال جاری هدف‌گذاری شده است.

هدف بومی‌سازی که در طرح‌های توسعه انجام می‌شود، علاوه بر صرفه‌جویی ارزی ناشی از بومی‌سازی، توسعه توان ساخت داخل را محقق خواهد ساخت.

 

*** صرفه‌جویی ۳۵۰ میلیون دلاری در نیمه نخست ۹۹

 

میزان صرفه‌جویی ارزی سیاست‌های بومی‌سازی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در حوزه تولید در نیمه نخست سال جاری به ۳۵۰ میلیون دلار رسید و طبق برآوردهای به عمل آمده این رقم به حوزه تولید اختصاص دارد و بخش دیگری از سیاست بومی‌سازی در طرح‌های توسعه در حال اجرا است، از این رو با احتساب بخش پروژه‌های توسعه‌ای و به‌روزآوری اعداد و ارقام، مجموع صرفه‌جویی ارزی ایجاد شده‌ افزایش خواهد یافت.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سازمان بورس اجازه قیمت‌گذاری دستوری را نمی‌دهد

با اجرایی شدن پروژه انتقال آب، خراسان رضوی قطب فولادی کشور می‌شود

تمدید مهلت دریافت تسهیلات کرونایی برخی مشاغل تا نیمه اسفندماه

 

 

*** سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ایمیدرو با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در زمینه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور و برقراری ارتباط موثر بین سازندگان و مصرف کنندگان، اقدام به راه اندازی سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد ایران کرده است.

فعالان مربوطه می‌توانند با ثبت نام در این سامانه (به آدرس http://lrm.steeliran.org)، نسبت به ثبت اطلاعات توانمندی کالاها و خدمات خود اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول