کد خبر:260607
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

سهم ۳۷ درصدی معدنی‌ها در فروش شرکت‌های بورسی در دی‌ماه

بررسی عملکرد فروش ۷۴ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی گویای آن است که سهم تقریبی این شرکت‌ها از مجموع فروش تجمعی به میزان ۳۷ درصد است.

بررسی عملکرد فروش ۷۴ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی گویای آن است که سهم تقریبی این شرکت‌ها از مجموع فروش تجمعی به میزان ۳۷ درصد است.

 

*** سهم معدنی‌ها در فروش شرکت‌های بورسی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه جداول آماری مربوطه حاکی است، عملکرد فروش دی ماه ۹۹ شرکت‌های بورسی فعال در زنجیره معدن و صنایع معدنی معادل ۳۴ هزار میلیارد تومان است.

بررسی میزان فروش شرکت‌های یاد شده در دی ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ رشد ۱۲۹ درصدی  را نشان می‌دهد.

همچنین عملکرد تجمعی ۱۰ ماهه شرکت‌های مزبور نیز رشد ۸۸ درصدی را ثبت کرد و به  رقم ۲۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

براساس داده‌های مربوطه شرکت‌های بخش معدن وصنایع معدنی از نظر رشد ماهیانه با وجود رشد تولید بنگاه‌ها، فروش شرکت‌ها تغییر زیادی نداشته که مرتبط با رکود بازار داخل و کاهش شدید تقاضا دربورس کالاست.

 

*** ارزش تجارت خارجی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ارزش تجارت خارجی در سال ۹۸ برابر با ۸۵ میلیارد دلار بود که سهم صادرات بالغ بر ۴۱.۳ میلیارد دلار و میزان واردات نیز به رقم ۴۳.۷ میلیارد دلار رسید، ضمن اینکه حجم صادرات و واردات کشور ۱۶۹ میلیون تن ثبت شده بود.

حجم تجارت خارجی ایران با کشورهای جهان در ۱۰ ماهه ۹۹ بالغ بر ۱۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید.

سهم صادرات از این میزان ۹۴ میلیون و ۵۴۱ هزار تن به ارزش ۲۸ میلیارد و ۶۳ میلیون دلار و سهم واردات ۲۸ میلیون و ۲۴۹ هزار تن به ارزش ۳۰میلیارد و ۶۳۹ میلیون دلار بود.

 

 

انتهای پیام/// 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول