کد خبر:260844
پ
اقدام ملی مسکن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

واریز بیش از ۵۸۰۰ میلیارد تومان به حساب مسکن ملی

مجموع مبالغ واریز شده از سوی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن ۵۸۷۶ میلیارد تومان بوده است.

مجموع مبالغ واریز شده از سوی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن ۵۸۷۶ میلیارد تومان بوده است.

 

*** مبلغ واریز شده از سوی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن چقدر است؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تا کنون ۱۹۸ هزار و ۴۱ نفر برای واحدهای طرح اقدام ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۱۳۸ هزار و ۵۶۳ نفر واریز وجه داشته‌اند.

این آمار تا روز سوم بهمن‌ماه، ۱۳۳ هزار و ۶۲۸ نفر بود. با وجود آنکه بعضا ضرب العجل‌هایی از طرف وزارت راه و شهرسازی برای واریز وجه از سوی متقاضیان واجد شرایط ارائه می‌شود اعداد و ارقام گویای آن است که فرصت برای تکمیل موجودی هیچ وقت به اتمام نمی‌رسد، زیرا همواره بر تعداد افرادی که افتتاح حساب کرده یا واریز وجه داشته اند افزوده می‌شود.

طبق اعلام بانک مسکن مبلغ واریز شده از سوی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا کنون ۵ هزار و ۸۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

همچنین تعداد واحدهای ارسال شده به دفترخانه جهت انعقاد قرارداد نیز ۳ هزار و ۸۸۸ واحد است.

 

 

اخبار مهم صنایع:

 

 

*** چند نفر در مراحل اول و دوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند؟

 

طبق برنامه حدود ۳۰۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در مناطقی به جز بافت‌های فرسوده احداث می‌شود که با توجه به آمار موجود تا کنون دست کم ۱۰۲ هزار نفر افتتاح حساب نکرده‌اند.

از کسانی هم که حساب باز کرده‌اند ۶۰ هزار نفر واریز وجه نداشته‌اند. این در حالی است که حدود ۱۷ ماه از آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن می‌گذرد.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد واجد شرایط از طرح اقدام ملی استقبال نکرده یا قادر به تامین نقدینگی حدود ۴۰ میلیون تومان اولیه نیستند، مدل‌های مشارکت، واگذاری زمین و تفاهم‌نامه با دستگاه‌های دولتی، راهکارهای جایگزین برای وزارت راه و شهرسازی محسوب می‌شود.

البته تفاهم‌نامه با دستگاه‌های دولتی قرار بود مازاد بر ۴۰۰ هزار واحد ثبت نامی باشد اما ظاهرا دولت آمار هر دو گروه را یک کاسه اعلام می کند.

در مراحل اول و دوم ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن حدود ۱.۶ میلیون نفر نام نویسی کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

از این تعداد ۱۶۰ هزار نفر در لیست رزرو قرار دارند و طبیعتاً این امکان را دارند که جایگزین بدحساب‌ها شوند. از طرف دیگر برای مرحله سوم ثبت نام که بین روزهای ۱۸ تا ۲۵ دی ماه انجام گرفت ۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد در نظر گرفته شد که البته ۲۲۳ هزار نفر نام نویسی کردند.

 

*** رد درخواست ۲۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق آخرین آمار تاکنون ۵۵ هزار و ۸۷۸ نفر از متقضیان مرحله سوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن حائز شرایط شناخته شدند.

۹۱ هزار و ۴۹۲ متقاضی نیز فرم «ج» ناقص داشتند که باید نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

از این تعداد تاکنون ۵۵ هزار و ۷۰۴ نفر به اداره کل راه و شهرسازی استان محل سکونت خود برای بررسی فرم «ج» و اصلاح وضعیت مراجعه کردند.

همچنین ۲۰ هزار و ۸۳۱ متقاضی درخواستشان رد شده یا انصراف داده و از مشارکت در این طرح حذف شدند. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول