کد خبر:260587
پ
آزادراه
مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌های شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل:

تکمیل قطعه دوم آزادراه تهران – شمال به دولت دوازدهم نمی‌رسد

مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌های شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور معتقد است، لاین رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان دولت دوازدهم تکمیل نمی‌شود.

مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌های شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور معتقد است، لاین رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان دولت دوازدهم تکمیل نمی‌شود.

 

*** آیا قطعه دوم آزادراه تهران-شمال تکمیل می‌شود؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس بیات سرمدی درباره قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال، اظهار کرد:

برای تکمیل قطعه دو آزادراه تهران-شمال با بنیاد مستضعفان توافق کرده‌ایم که هزار میلیارد تومان را دولت و هزار میلیارد تومان دیگر را بنیاد تأمین اعتبار کند، بر این اساس قرار است لاین رفت را تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسانیم، اما به نظر می‌رسد ساخت لاین رفت به پایان دولت فعلی برسد.

این در حالی است که مبالغ مذکور، تأمین اعتبار شده اما به دلیل مشکلاتی خارج از مباحث مالی مانند شرایط جوی و کار کردن در فضای کوهستانی منطقه و همچنین تورمی که بر این پروژه سایه انداخته، احتمال تا پایان دولت فعلی، فقط می‌توانیم یکی از تونل‌های این منطقه آن در لاین رفت و همچنین اتصال رمپ های ورودی و خروجی جاده چالوس به ورودی و خروجی تونل البرز را نهایی کنیم.

 

*** چرا اخذ دستی عوارض به آزادراه تهران-شمال برگشت؟

 

وی درباره پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها از سوی مردم، افزود:

اگر ابزار اعمال قانون نباشد، مردم عوارض را پرداخت نمی‌کنند، به همین دلیل گیت اخذ دستی عوارض به قطعه یک آزاد راه تهران-شمال بازگشته است. زمانی که گیت عوارض الکترونیکی بود، تنها ۳۰ درصد مردم عوارض این آزاد راه را می‌دادند.

 

*** گلایه کامیونداران از عوارض ۱۲۰ هزار تومانی قم-گرمسار

 

مدیرکل بهره‌برداری آزاد راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل درباره فیلمی که در فضای مجازی در خصوص نرخ‌های جدید عوارض آزادراه‌ها منتشر شده که در آن، یک کامیوندار از اخذ عوارض ۱۲۰ هزار تومانی عبور از آزاد راه قم-گرمسار به شدت گلایه مند است، گفت:

تمام آزادراه‌هایی که در کشور داریم، در کنار آن یک بزرگراه هم هست یعنی اول بزرگراه بوده و سپس در کنار آن، آزاد راه هم احداث شده است.

بزرگراه‌ها با بودجه عمرانی کشور ساخته می‌شود ولی آزاد راه‌ها با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش‌های خصوصی و عمومی احداث می‌شود.

 

*** هر کس از پرداخت عوارض ناراحت است می‌تواند از بزرگراه تردد کند

 

وی ضمن توجه به اینکه هر کس از پرداخت عوارض ناراحت است می‌تواند از بزرگراه تردد کند، تصریح کرد:

اگر کامیونداری از پرداخت عوارض ۱۲۰ هزار تومانی ناراحت است می‌تواند از بزرگراهی که در کنار آن قرار دارد، تردد کند.

چون سرمایه‌گذار خصوصی نیز مردم هستند اگر نتوانیم اصل و سودی که سرمایه‌گذار برای ساخت آزادراه هزینه کرده را به او برگردانیم، دیگر هیچ سرمایه‌گذاری حاضر به هزینه کردن در ساخت آزادراه شود.

اینکه سرمایه‌گذار بخواهد، سالانه سود ۲۰ تا ۲۵ درصد دریافت کند، خواسته زیادی نیست، آن هم در مقابل سودی که بازارهای دیگر مانند ارز و سکه به سرمایه‌گذار در مدت زمان کم پرداخت می‌کنند.

 

*** مردم عوارض ندهند، کیفیت راه کاهش می‌یابد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بهره‌برداری آزاد راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در پایان با بیان اینکه مردم عوارض ندهند، کیفیت راه کاهش می‌یابد، اظهار کرد:

نرخ عوارض را شرکت ساخت تعیین نمی‌کند، بلکه معاونت برنامه‌ریزی وزارت راه با بررسی‌های لازم با استفاده از پارامترهای متعدد اقتصادی تعیین و ابلاغ می‌کند و قرار است اصل و سود سرمایه‌گذار در مدت زمان ۱۰ تا ۱۲ ساله مستهلک کند، حتی در بسیاری از آزادراه‌هایی که قرار است ۱۰ ساله هزینه آن به سرمایه‌گذار برگردد، گاهی به ۲۰ تا ۳۰ سال نیز افزایش می‌یابد چون مردم نمی‌توانند عوارض را پرداخت کنند.

در حالی که عدم پرداخت عوارض، روی موضوع بهسازی و نگهداری آسفالت آزادراه هم سایه انداخته و کیفیت راه کاهش می‌یابد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول