کد خبر:260528
پ
نعمت‌اله شهبازی
مدیرکل دفتر تامین مالی و پشتیبانی تولید وزارت صنعت:

تامین مالی صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام

مدیرکل دفتر تامین مالی و پشتیبانی تولید وزارت صنعت از تامین مالی صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام خبر داد.

مدیرکل دفتر تامین مالی و پشتیبانی تولید وزارت صنعت از تامین مالی صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام خبر داد.

 

*** تامین مالی صنعت نساجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نعمت‌اله شهبازی در نشست مشترک بهره‌گیری از ابزارگواهی اعتبار مولد (گام) در زنجیره‌های تولیدی صنعت نساجی، در محل انجمن صنایع نساجی ایران که با حضور هیئت مدیره انجمن و مدیران تعدادی از واحدهای این صنعت و مدیران مرتبط وزارت صنعت و بانک مرکزی برگزار شد، اظهار داشت:

واحدهای صنعتی فعال در زنجیره صنعت نساجی می‌توانند برای کمک به تامین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز از گواهی اعتبارمولد گام استفاده کنند.

 

مدیرکل دفتر تامین مالی و پشتیبانی تولید وزارت صنعت در پایان با بیان اینکه شبکه بانکی بنا به رشد شدید هزینه‌های تولید در سال جاری توان و ظرفیت پاسخگویی به تمام نیاز واحدهای تولیدی به تسهیلات را ندارد، تصریح کرد:

متنوع کردن ابزارهای تامین مالی بخش تولید امری ضروری و مورد تاکید همه ی کارشناسان است. اوراق گام فرصت مناسبی برای صنایعی مانند قطعه سازی، نساجی و… است که می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

حدود ۳,۰۰۰ میلیارد تومان مصوبه انتشار اوراق گام برای تأمین سرمایه در گردش زنجیره قطعات خودرو اخذ شده و زنجیره‌های فرش ماشینی، نساجی، ساخت تجهیزات و ماشین الات صنعتی در حال طی مسیر هستند.

 

*** معاون دفتر اعتبارات بانک مرکزی/ ریسکی متوجه دارندگان اوراق نخواهد بود

 

معاون دفتر اعتبارات بانک مرکزی نیز در این نشست، بیان کرد:

گواهی اعتبار مولد (گام) که از ابزارهای مورد تایید بانک مرکزی و بازار سرمایه است به عنوان ابزاری دوگانه در بازار پول و بازار سرمایه امکان تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را خواهد داشت.

به دلیل ضمانت کامل بانک‌های عامل، ریسکی متوجه دارندگان اوراق نخواهد بود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

سازمان بورس اجازه قیمت‌گذاری دستوری را نمی‌دهد

با اجرایی شدن پروژه انتقال آب، خراسان رضوی قطب فولادی کشور می‌شود

تمدید مهلت دریافت تسهیلات کرونایی برخی مشاغل تا نیمه اسفندماه

 

 

*** احیای خرید اعتباری در زنجیره‌های تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان این نشست با توجه به استقبال حاضرین برای استفاده از اوراق گام جهت تامین مالی بخشی از نیاز واحدهای نساجی، مقرر شد به منظور عملیاتی کردن و فرهنگ‌سازی بهره‌مندی از این اوراق در زنجیره صنعت نساجی، ابتدا تعدادی از واحدهای متقاضی از سوی انجمن صنایع نساجی ایران به منظور هماهنگی‌ها و اقدامات لازم تا حصول نتیجه به دفتر تامین منابع مالی وزارت صنعت معرفی شوند.

مزیت اصلی اوراق گام احیای خرید اعتباری در زنجیره‌های تولید بوده که با توجه به اینکه کارمزد انتشار یک بار قابل پرداخت است در صورت مدیریت صحیح و شناسایی زنجیره‌ها امکان نقل و انتقال بدون کارمزد و در نتیجه کاهش هزینه‌های مالی بنگاه‌های تولیدی فراهم شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول