کد خبر:261416
پ
وجیه-اله-جعفری
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

فولاد مبارکه شرکتی بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد کشور است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو فولاد مبارکه را شرکتی بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد کشور دانست.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو، فولاد مبارکه را شرکتی بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد کشور دانست.

 

*** تاثیر مثبت فولاد مبارکه بر اقتصاد کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در هفتمین همایش استیل پرایس در جمع خبرنگاران درباره تحریم فولاد مبارکه و مدیرعامل این شرکت گفت:

تا به امروز بسیاری از شخصیت‌ها مورد تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند، با این‌ حال اصل موضوع اینجا است که ما فولاد مبارکه را شرکتی بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد می‌دانیم.

 

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در پایان، اظهار کرد:

ما به ‌طور قطع به دنبال آن هستیم که شرکت فولاد مبارکه از کار و تلاش در حوزه صنعت و تأثیرگذاری اقتصادی فاصله نگیرد.

 

*** مدیرعامل فولاد مبارکه/ نسل چهارم تکنولوژی در صنعت فولاد

 

مدیرعامل فولاد مبارکه نیز که یکی از سخنرانان این همایش بود، در خصوص اهمیت به‌ کارگیری نسل چهارم تکنولوژی در صنعت فولاد، اظهار کرد:

امروزه با پدیده‌های نوظهور و شگفت‌انگیزی روبه‌رو هستیم که در تمامی ابعاد زندگی مردم جهان تأثیر قابل ‌توجهی گذاشته است.

استرالیا که در گذشته سنگ‌آهن را با کشتی‌های ۶۰ و ۷۰ هزار تنی صادر می‌کرد، امروز با کشتی‌های ۶۰۰ هزار تنی، هزینه ارسال سنگ‌آهن خود را به ۴ دلار رسانده است، اما ما در ایران برای انتقال سنگ‌آهن از بافق به بندرعباس همچنان از تکنولوژی دوم استفاده می‌کنیم.

 

وی درباره اینکه ایران صنعت پتروشیمی به نسل چهارم ورود کرده است، تصریح کرد:

ما امروز در جهان با انقلاب صنعتی چهارم روبه‌روییم و باشگاه فانوس دریایی نیز برای این موضوع ایجاد شده است.

اکنون بیش از بیست شرکت بزرگ به عضویت این باشگاه درآمده‌اند و در حوزه فولاد نیز شرکت پوسکو کره جنوبی، تاتای هند و یک شرکت اروپایی در آن عضو شده‌اند.

این امر نشان می‌دهد که ما نیز باید هوشیار باشیم و برای عضویت در این باشگاه تلاش کنیم. فولاد مبارکه در این زمینه طرح تحول دیجیتال را در دستور کار قرار داده که از نسل چهارم دیجیتال است.

 

*** اداره فولاد مبارکه به ‌صورت هوشمند است

 

عظیمیان در مورد اینکه هدف غایی ما اداره فولاد مبارکه به ‌صورت هوشمند است، افزود:

طرح تحول دیجیتال از ۵ مرداد ۹۹ شروع شد و هدف غایی ما اداره فولاد مبارکه به ‌صورت هوشمند است، به‌ طوری ‌که تمام بخش‌های تولید، فروش، مالی و بازرگانی تا تحویل کالا، از صفر تا صد، هوشمند شود.

با کمک نسل چهارم تکنولوژی، هزینه مالی و یا تسهیلات بانکی به یک ‌ششم خواهد رسید.

اگر بتوانیم به هدف هوشمندسازی فولاد مبارکه دست یابیم، سود فوق‌العاده‌ای به دست خواهیم آورد، اما اگر به نسل چهارم مجهز نشویم، در سال‌های آینده بازار ورق خود را از دست خواهیم داد، زیرا صنایع خودروسازی نیازمند ورق‌های سبک و ایمن‌تر است که ما آن را تولید نمی‌کنیم.

 

*** تاکنون ۴۰۰ پروژه کوچک و بزرگ در اختیار شرکت‌های استارتاپی قرار داده شده است

 

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰۰ پروژه کوچک و بزرگ در اختیار شرکت‌های استارتاپی قرار داده شده است، تصریح کرد:

از مرداد ماه تاکنون دو رخداد برای طرح تحول دیجیتال برگزار و ۴۰۰ پروژه کوچک و بزرگ در اختیار شرکت‌های استارت‌آپی قرار داده شده است و تا پایان سال نیز ۱۰۰ پروژه دیگر را در اختیار این جوانان قرار خواهیم داد.

 

عظیمیان از همکاری شرکت بین‌المللی ایریسا، شدانیلی و دو شرکت خارجی دیگر با فولاد مبارکه در این زمینه خبر داد و ابراز امیدواری کرد فولاد مبارکه نیز بتواند به‌ عنوان یکی از اعضای باشگاه فانوس دریایی پذیرفته شود.

 

*** امیدواری مدیرعامل فولاد مبارکه در زمینه طرح تحول دیجیتال

 

مدیرعامل فولاد مبارکه در پایان ضمن قراردادی با دانشگاه اصفهان بسته شده و در حال حاضر حدود ۱۵۰ مدیر در زمینه طرح تحول دیجیتال آموزش می‌بینند، اظهار کرد:

امیدواریم نگاه جدید فولاد مبارکه در زمینه طرح تحول دیجیتال و حرکت به سمت هوشمندسازی برای همه شرکت‌ها در کشورمان الگو شود.

 

*** افراد حاضر در همایش استیل پرایس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هفتمین همایش استیل پرایس با موضوع نوآوری در تولید و فروش و با حضور اردشیر سعدمحمدی، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، وجیه‌الله جعفری، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و جمعی از دیگر مدیران عامل شرکت‌های فولادساز کشور روز دوشنبه ۱۳ بهمن‌ماه در هتل المپیک تهران برگزار شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول