کد خبر:260030
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۳۷ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای ۱۸ بهمن ماه بازار سرمایه بیش از ۳۷هزار واحد افت کرد.

شاخص بورس در جریان دادوستدهای ۱۸ بهمن ماه بازار سرمایه بیش از ۳۷هزار واحد افت کرد.

 

*** افت ۳۷ هزار واحدی شاخص بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۱۸ بهمن ماه بازار سرمایه تعداد ۶ میلیارد و ۹۲۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۷ هزار و ۹۰ میلیارد تومان در ۷۷۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳۷هزار و ۶۲۱واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۳۵هزار و ۳۸۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل نمادهای معاملاتی تولیدی فولاد سپید فراب کویر، پتروشیمی شازند و ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۸۱۷واحد، کل (هم‌وزن) ۷۰۱۸واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۵۹۰واحد، آزاد شناور ۴۲۴۰۶واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۳۱۵۸۰ و ۶۱۹۵۰ واحد افت کردند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

اقدام جدید گمرک ایران برای جلوگیری از رسوب کالاهای صادراتی

عرضه محصولات فولادی در بورس به ۳ شیوه

اجباری شدن ثبت چ‍ک در سامانه صیاد از سال آینده

 

 

*** بازارهای فرابورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۵۰۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۶۰۵ میلیارد تومان در ۴۰۳ هزار نوبت، آیفکس ۲۹۴ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۱۳۹ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، فولاد هرمزگان جنوب و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی توزیع دارو پخش، قاسم ایران و مجتمع صنایع لاستیک یزد بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول