کد خبر:260532
پ
عظیمیان
مدیرعامل فولاد مبارکه:

افتتاح خط تمام اتوماتیک تولید ماسک پیشرفته N95 با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه از افتتاح خط تمام اتوماتیک تولید ماسک پیشرفته N95 با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه خبر داد.

مدیرعامل فولاد مبارکه از افتتاح خط تمام اتوماتیک تولید ماسک پیشرفته N95 با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه خبر داد.

 

*** اهداف فولاد مبارکه برای مشارکت تولید ماسک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  حمید رضا عظیمیان افتتاح خط تمام اتوماتیک تولید ماسک پیشرفتۀ N95 که در محل دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد را، به‌ عنوان اقدامی مبارک در ادامه همکاری‌های گسترده علمی و فناورانه فولاد مبارکه با دانشگاه صنعتی اصفهان و مراکز علمی کشور یاد کرد.

 

وی با اشاره به اهداف فولاد مبارکه از مشارکت در این پروژه اظهار داشت:

فولاد مبارکه به ‌‌منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، حمایت از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین پشتیبانی از استارت‌آپ‌ها را در دستور کار خود قرار داده و معتقد است با تکیه بر دانش و تخصص کاملا بومی می‌توان به دستاوردهای ارزشمندی دست یافت که بومی‌سازی و تولید ماسک پیشرفته N95 نمونه بارز این رویکرد موفقیت‌آمیز است.

 

مدیرعامل فولاد مبارکه اجرای این پروژه را نشان از واقف بودن بخش صنعت و دانشگاه به مسئولیت‌های اجتماعی ارزیابی و خاطرنشان کرد:

خرسندیم که فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان در یک کار مشترک موفق به اجرای پروژه‌ای شده‌اند که نتیجه آن تولید ۶۰ هزار ماسک در هر شبانه‌روز با کیفیت بالا بوده است.

 

***  دستاوردهای مطلوب میان بخش‌های تحقیقاتی مجموعه فولاد مبارکه

 

مهندس عظیمیان در ادامه به تحریم‌های چندین باره آمریکا علیه این شرکت اشاره کرد و گفت:

در شرایط تحریم اقتصادی کشور، برای رشد و توسعه مناسب، ملزم به استفاده از ظرفیت جامعۀ علمی کشوریم و بنا داریم در ادامه نیز مصمم‌تر از قبل در این مسیر حرکت کنیم.

 

مدیـــرعامل فــــولاد مبــــارکه در ادامـــه به حضـــور فرهیــــختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی اصفهان در بخش‌های مختلف شرکت فولاد مبارکه اشاره و خاطرنشان کرد:

در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی میان بخش‌های تحقیقاتی مجموعه فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برقرار است و به دستاوردهای خوبی هم منتج شده است.

 

*** اهمیت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دانش روز در صنعت

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دانش روز در صنعت، افزود:

فولاد مبارکه برای حفظ سهم ۵۰ درصدی خود در تولید فولاد کشور و تولید محصول با تکنولوژی و علم روز دنیا، خود را ملزم به استفاده از نسل چهارم تکنولوژی می‌داند، زیرا صنایع بزرگ کشور به ورق‌های فولادی با ویژگی‌های متفاوتی همچون استحکام و انعطاف‌پذیری زیاد و وزن سبک نیاز دارد.

 

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه کشور ما، به‌ ویژه فولاد مبارکه در تولید فولاد از دنیا عقب نیست، اما در تنوع محصولات کمی از سایر کشورها عقب مانده است، ادامه داد:

برای اینکه بتوانیم این عقب‌افتادگی را جبران کنیم، باید با مراکز علمی و دانشگاهی کشور ارتباط نزدیک و کاملی داشته باشیم.

 

***  نقش‌آفرینی فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا

 

عظیمیان با اشاره به نقش‌آفرینی فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا، اظهار کرد

مجموعه فعالیت‌های شرکت فولاد مبارکه برای مبارزه با بیماری کرونا در کشور بی‌نظیر است، شرکت تاکنون در زمینه مساعدت به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خرید تجهیزات پزشکی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کمک کرده، درحالی‌که هیچ شرکتی در ایران به ۱۰ درصد از این مبلغ هم نرسیده است.

بخش عمده‌ای از این کمک‌ها در قالب تجهیزات به دانشگاه علوم پزشکی بوده و بخشی نیز به تهیه تبلت برای دانش‌آموزان بی‌سرپرست و کم‌برخوردار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص یافته است.

 

*** تحریم فولاد مبارکه نشان از نقش استراتژیک این صنعت در اقتصاد و توسعۀ کشور دارد

 

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه این همکاری از آخرین روزهای سال گذشته آغاز شده و خوشبختانه با مشارکت بسیار خوب فولاد مبارکه به نتیجه رسیده است، گفت:

تحریم فولاد مبارکه نشان از نقش استراتژیک این صنعت در اقتصاد و توسعۀ کشور دارد و عملکرد خوب این شرکت را تأیید می‌کند. بدون شک اگر این قبیل شرکت‌ها و بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی در اقتصاد و خودکفایی کشور مؤثر نبودند، دلیلی برای این نوع مانع‌تراشی و تحریم‌ها وجود نداشت.

 

*** رونمایی از وب‌سایت مرجع فناوری‌های ساخت دانشگاه صنعتی اصفهان

 

در این آیین همچنین نشست هم‌اندیشی هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی با مدیران فولاد مبارکه به ‌منظور تبادل فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با صنعت با عنوان فکر نو برگزار و از وب‌سایت مرجع فناوری‌های ساخت دانشگاه صنعتی اصفهان رونمایی شد.

 

***عرضه فرصت‌های سرمایه‌گذاری به علاقه‌مندان علم و فناوری

 

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این خصوص، تصریح کرد:

هم‌اینک با معرفی ۴۰۰ فناوری در سطوح مختلف بر روی وب‌سایت isco دانشگاه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری به علاقه‌مندان علم و فناوری عرضه می‌شود.

 

ابطحی توجه به تربیت نیروی انسانی کارآمد برای صنعت را مورد تأکید قرار داد و افزود:

دانشگاه صنعتی اصفهان سومین دانشگاه برتر کشور در رتبه‌بندی ISC شناخته شده و با توجه به اهمیت کیفیت ‌بخشی به دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم، از سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی آموزش و پژوهش به خود دانشگاه‌ها واگذار می‌شود.

بدین ترتیب دانشگاه تعیین می‌کند در مقاطع مختلف چه تعداد دانشجو جذب کند و این مهم با همکاری نزدیک با صنعت تحقق می‌یابد.

 

*** این ماسک شش‌لایه از ماسک‌های N95 معمولی بسیار لطیف‌تر است

 

رئیس هیئت ‌مدیره شرکت آتیه‌ فولاد معدن پارسیان نیز که به نمایندگی از فولاد مبارکه نقش مؤثری در به بار نشستن این پروژه مشترک داشت، گفت:

در اوج شیوع بیماری کرونا، با تأیید مهندس عظیمیان مدیرعامل و معاون نیروی انسانی شرکت فولاد مبارکه این وظیفه را بر عهده گرفتیم.

 

ملکی در تشریح این پروژه، اظهار داشت:

این ماسک ‌شش ‌لایه با استفاده از روش التروسونیک تولید می‌شود که یک ‌لایه آن نانو است و از ماسک‌های N95 معمولی بسیار لطیف‌تر و با وجود شش ‌لایه بودن بسیار سبک‌تر است.

محصول مشترک فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو نیز اخذ کرده است.

 

***تولید انواع سوپاپ‌دار و بدون سوپاپ

 

وی از تولید این ماسک‌ها در انواع سوپاپ‌دار و بدون سوپاپ خبر داد و گفت:

ماسک‌های سوپاپ‌دار مصارف صنعتی و نوع بدون سوپاپ آن مصارف بهداشتی دارد. ضمن اینکه ماسک تولیدی سوپاپ‌دار نیز در شرکت فولاد مبارکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

*** انگیزه فولاد مبارکه از مشارکت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت ‌مدیره شرکت آتیه‌ فولاد معدن پارسیان با تأکید بر اینکه انگیزه فولاد مبارکه از مشارکت در این پروژه به‌ هیچ ‌عنوان اقتصادی نبوده است، تصریح کرد:

فولاد مبارکه به ‌منظور تعهد خود به ایفای نقش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در این کار مشارکت کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول