کد خبر:259445
پ
واکسن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ورود اولین محموله واکسن کرونا به ایران تا ساعاتی دیگر

با هماهنگی‌ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی اولین مرحله از واردات واکسن‌ روسی از مبدا مسکو ۱۶ بهمن‌ماه وارد کشور می‎‌شود.

با هماهنگی‌ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی اولین مرحله از واردات واکسن‌ روسی از مبدا مسکو ۱۶ بهمن‌ماه وارد کشور می‎‌شود.

 

*** ورود اولین محموله واکسن کرونا به ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با هماهنگی‌ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی اولین مرحله از واردات واکسن‌ روسی از مبدا مسکو پنجشنبه وارد کشور می شود.

قرار است واکسن‌های کرونا با سه پرواز وارد کشور شود که نخستین آن پنجشنبه ١۶ بهمن انجام می شود.

نتایج مرحله آخر آزمایش انسانی واکسن اسپوتنیک V روسیه نشان می‌دهد که این واکسن بی‌خطر و اثربخشی آن ۹۱.۶ درصد است.

این مطالعه که در نشریه LANCET منتشر شده است، روی بیش از ۲۰ هزار نفر انجام شده است. ۷۵ درصد افراد شرکت کننده در این مطالعه واکسن اسپوتنیک V و بقیه دارونما دریافت کردند.

یک چهارم افراد شرکت‌کننده در این مطالعه دچار بیماری‌های پیش زمینه‌ای بودند که عامل مهمی برای شدت بیماری کرونا محسوب می‌شود.

در افراد گروه دریافت کننده واکسن ۳ مورد مرگ مشاهده شد که از افرادی بودند که بیماری زمینه‌ای شدید داشتند و به نظر می‌رسد که مرگ آنها ارتباطی با واکسیناسیون نداشته است.

به این ترتیب از نظر اثربخشی، این واکسن در رده واکسن‌های تایید شده شرکت‌های فایزر- بایون‌تک، مدرنا موسسه ملی سلامت آمریکا و آسترازنکا قرار می‌گیرد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

افتتاح ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی و مسکونی تا سه هفته آینده

 

 

*** تمهیدات لازم برای لجستیک واکسن‌ها اندیشیده شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی سازمان هواپیمایی در این خصوص، بیان کرد:

این پرواز از مبدا روسیه حدود ١۵:۴٠ دقیقه پنجشنبه در فرودگاه امام خمینی به زمین می‌نشیند و همه تمهیدات لازم برای لجستیک این واکسن‌ها اندیشیده شده و فراهم است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول